spotkanie

Spotkanie z nowymi trenerami GKS-u Tychy
Dominikiem Nowakiem i Andrzejem Bledzewskim
Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z nowymi szkoleniowcami GKS-u Tychy – pierwszym trenerem Dominikiem Nowakiem i trenerem bramkarzy Andrzejem Bledzewskim.

Nowy sezon piłkarskich rozgrywek I ligi to kolejne nadzieje kibiców GKS–u Tychy na obiecujący wynik. Drużyna przeszła zmiany, a jedną z nich jest sztab trenerski. Spotkanie z nowymi szkoleniowcami to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie mają spojrzenie na futbol, a także porozmawiać o planach i celach zespołu.

Dominik Nowak został ogłoszony pierwszym trenerem GKS–u Tychy pod koniec maja 2022 roku. Wcześniej prowadził m.in. Koronę Kielce, Wigry Suwałki, Motor Lublin i Flotę Świnoujście. Największe sukcesy odnosił jednak w Górniku Polkowice, gdzie rozpoczynał karierę trenerską i z klubem przebył drogę od IV do I ligi, a przede wszystkim w Miedzi Legnica, z którą w 2018 roku awansował do ekstraklasy.

Andrzej Bledzewski był piłkarzem ekstraklasy, rozegrał w niej 213 meczów. Występował w Górniku Zabrze, Szczakowiance Jaworzno, Górniku Łęczna i Arce Gdynia. Raz wystąpił w pierwszej reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2015 roku, został trenerem bramkarzy i pracował kolejno w Gryfie Wejherowo, Olimpii Grudziądz, GKS–ie Katowice, GKS–ie Jastrzębie i Skrze Częstochowa.

 

fot. 1 Dominik Nowak, fot. Łukasz Sobala / Tyski Sport
fot. 2 Andrzej Bledzewski, fot. Łukasz Sobala / Tyski Sport

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące