film

KRYPTONIM „OBIEKT”. CZYLI CUD NAD RAWĄ
Tyska premiera filmu dokumentalnego Wojciecha Wikarka
Najnowszy film Wojciecha Wikarka – tyszaninia, czołowego twórcy kina niezależnego w naszym regionie – przedstawiający historię i kulisy legendarnego meczu hokejowego z mistrzostw świata w 1976 roku w Katowicach między reprezentacjami Polski i ZSRR.

Najnowszy film znanego śląskiego filmowca–dokumentalisty Wojciecha Wikarka w pasjonujący sposób przypomina historię i kulisy legendarnego meczu hokejowego z mistrzostw świata w 1976 roku w Katowicach, w którym Polska sensacyjnie pokonała – jedyny raz w historii – drużynę Związku Radzieckiego. Wygrana 6:4 w katowickim „Spodku” z utytułowanym rywalem to jeden najbardziej spektakularnych sukcesów polskiego sportu. W „Kryptonimie Obiekt” wspomnieniami z meczu dzielą się jego uczestnicy, wykorzystane też zostały unikalne materiały filmowe i fotografie.

Tyszanin Wojciech Wikarek jest czołowym twórcą kina niezależnego w południowej Polsce. Premiera jego poprzedniego filmu „Hanys” odbyła się w 2019 roku w Tyskiej Galerii Sportu.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcą filmu oraz uczestnikami meczu Polska – ZSRR z 1976 roku.

scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż: Wojciech Wikarek
czas trwania: 49 minut
premiera: 11 czerwca 2021 roku

koszt: 20 zł
KUP BILET

więcej informacji o biletach: Gabriela Oleksy, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e–mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące