aktualności


Dołącz do wystawców XV Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tychach!

Jeśli tworzysz ozdoby swiąteczne, ręcznie dekorujesz pierniki lub bombki choinkowe, to teraz masz szansę zaprezentować swoje prace na XV Jarmarku Bożonarodzeniowym w Tychach. Wynajmij domek i stwórz z nami wyjątkową atmosferę w środku zimy!

BO liczy się Twój głos!

Od 8 do 20 września zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu elektronicznym na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Pasja i miłość do bluesa

16 września w AMC odbędzie się koncert z okazji 20-lecia Śląskiej Grupy Bluesowej. O korzeniach (które sięgają znacznie dalej niż 20 lat wstecz) i ewolucji tego niezwykłego muzycznego projektu opowiedział nam jego lider i jeden z założycieli Leszek Winder.

Wyśpiewaj to! Odważny głos AUKSO4KIDS!

Eksperyment to z jednej strony poważne dociekanie prawdy, a z drugiej, beztroska zabawa. 

Jeźdźcy Apokalipsy

We wrześniu Miejska Galeria Sztuki OBOK pokaże wystawę: prezentację instalacji artystycznej i fotograficzny zapis procesu erozji, jakiemu poddał ją autor, Jerzy Murawski.

Mój Chaplin

„Monsieur Charlie”, tytuł spektaklu nawiązuje do jednego z relatywnie późnych, udźwiękowionych już dzieł Charliego Chaplina – „Monsieur Verdoux”.

Dziko pod „Żyrafą”

To nie pierwszy raz, gdy festiwal Rock na Plaży nie odbył się na plaży. Trzy lata temu, gdy obowiązywały ograniczenia z powodu pandemii, festiwalowy koncert (bez konkursu) odbył się w Mediatece. Dwa lata temu – w Teatrze Małym.

„Współcześni Słowianie”

Wystawa „Współcześni Słowianie” to fotodokumentalna podróż przez kulturę i obrzędowość współczesnych Słowian. Autorem zdjęć jest Karol Gruszka, który od lat dokumentuje słowiańską gromadę MiR – jedną z największych w Polsce słowiańskich grup religijnych.

Zajrzyj do wrześniowych „Ram Kultury“

Ruszamy z rokiem szkolnym i nowym sezonem kulturalnym. Z tym numerem wypuszczamy już pojedyncze jaskółki, zapowiadające wydarzenia muzyczne i teatralne w październiku i listopadzie. Najbardziej koncentrujemy się jednak na wrześniu.

Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983

Pierwsza krytyczna wystawa czasowa Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON. Grupa rozwiązała się 40 lat temu.

Noc Teatrów GZM

O Nocy Teatrów GZM i planach na nowy sezon – ambitnych, mimo trwającego remontu – opowiada Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego w Tychach. 

Rock na Plaży 2023 – FAQ

Chcemy, żeby tegoroczna edycja Rocka na Plaży pod Żyrafą była dla Was jak najmilszym wspomnieniem, dlatego poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące m.in. dojazdu, parkingów, ułatwień dla osób z niepełnosprawnościami.