aktualności


Półkolonie z TSM Oskard

Jedną z ciekawszych form aktywnego wypoczynku podczas wakacji są półkolonie dla dzieci. Dział Społeczno-Kulturalny przewidział łącznie 6 turnusów dla dzieci w wieku 8-14 lat. Zapisy już od 23 maja.

„Ballady i dźwięki” // casting

Zapraszamy na casting do udziału w nowatorskim projekcie „Ballady i dźwięki” w reż. Adama Wojtyszko.

Postać sceniczna aktora-tancerza – Michał Misza Czorny

Niewątpliwie znany tyszanom Michał Misza Czorny, który od lat występuje w tyskim Teatrze OdRuchu, tym razem chce podzielić się z entuzjastami teatru nie spektaklem i kreacją sceniczną, a swoją autorską ksiażką na temat ruchu w aktorstwie.

Dzień Dziecka w Tychach. Nie przegap!

Już 72 lata obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka. Święto, które na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez, niewątpliwie jest pretekstem do aktywnego spędzenia czasu wolnego ze swoimi pociechami i uwolnienia również w sobie wewnętrznego dziecka.

XI Tyski Festiwal Performance // totalne milczenie

Tyski Festiwal Performance co roku stawia przed artystami wyzwanie w postaci tematu festiwalu, z którym zaproszeni artyści muszą spróbować się zmierzyć. Tematem XI edycji festiwalu jest „totalne milczenie”.

Letnie półkolonie z MCK Tychy // ZAPISY

Zapraszamy do skorzystania z letniej oferty półkolonijnej dla dzieci, przygotowanej przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Budżetu Obywatelskiego!

Plenerowe kino FreeLove rusza już pod koniec maja!

Już po raz piąty Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na plenerowe pokazy filmów z cyklu FreeLove!

Warsztaty ceramiczne dla dzieci

Warsztaty ceramiczne, to doskonała forma spędzenia czasu i rozwijania dziecięcej kreatywności. Na zajęcia z gliną i szkliwem zapraszamy już w czerwcu do Tęczy.

Tyska Noc Muzeów 2022

Już w sobotę, 14 maja 2022 roku, wielkie święto muzealników i ich przyjaciół – wyjątkowy czas, pozwalający zerkać do miejsc zazwyczaj niedostępnych.

Koncert Finałowy „Dla Tych zagrają” – wiemy kto wystąpi!

„Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień” to przegląd kapel około rockowych, które są związane z Tychami. W poprzednich edycjach wyłonił wiele muzycznych talentów i pokazał je szerszej widowni. Kto wystąpi na Dzikiej Plaży tym razem? Znamy już wyniki!

IX Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST // edycja Stachura

Istotą Festiwalu Logos od początku jego istnienia jest SŁOWO. Tegoroczna edycja inspiracje czerpie z twórczości Edwarda Stachury, którego 85. rocznicę urodzin obchodzić będziemy w sierpniu tego roku.

Festiwal Sztuk Podwórkowych

Czy Twoje dziecko lubi tańczyć, śpiewać, a może gra na instrumencie? Jeśli na scenie czuje się jak ryba w wodzie, to ma teraz szanse zaprezentowania swojego talentu na naszej scenie, podczas Festiwalu Sztuk Podwórkowych w SDK Tęcza.