aktualności


Muzyczne Wieczory nad Jeziorem 2024

Tak, to już ten czas, w którym startuje ten długo wyczekiwany wakacyjny cykl muzycznych spotkań nad Jeziorem Paprocańskim!

Plenerowe projekcje kina FreeLove

Startuje plenerowe kino FreeLove z nowym repertuarem na cały sezon wakacyjno-letni. Czego można się spodziewać? Najnowszych, ambitnych i wyselekcjonowanych pozycji kina studyjnego. To będzie rozrywka na najwyższym poziomie!

Tychy Press Photo 2024

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo.

VII Przegląd Sztuki „Powiązania”

Malujesz, rysujesz, tworzysz grafiki? Zapraszamy do tegorocznej edycji „Powiązań” – Przeglądu Sztuki, w którym możesz zaprezentować swoją twórczość. Na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia.

XVII Festiwal Sztuk Podwórkowych „Po drugiej stronie tęczy”

Czy twoje dziecko lubi śpiewać, nie obce są mu występy przed widownią, taniec to jego pasja lub gra na jakimś instrumencie? Jeśli twój mały artysta chce pokazać swój talent na tęczowej scenie, to ten Festiwal jest dla was.

Zapisy na letnie półkolonie dla dzieci z dzielnicy Balbina

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą półkolonii dla dzieci z dzielnicy Balbina w ramach Budżetu Obywatelskiego!

Dzień Dziecka w Tychach! Nie Przegap

Dzień Dziecka to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez. I słusznie, bo jest pretekstem do aktywnego spędzenia czasu wolnego ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu! Sprawdźmy, jakie atrakcje przygotowały miejskie instytucje.

IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

W ramach projektu Śląskie! Europa! odbywającego się z okazji 20. Rocznicy Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, zawodom balonowym In The Silesian Sky towarzyszyć będą liczne atrakcje.

Zapisy na Letnie Półkolonie w Klubie Wilkowyje MCK

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą półkolonijną dla dzieci w Klubie Wilkowyje MCK! Zapisy mailowe ruszają 4 czerwca!

XIII edycja Tyskiego Festiwalu Performance

30 maja rusza XIII edycja Tyskiego Festiwalu Performance. O sztuce performance i odwadze organizatorów festiwalu Marcin Stachoń rozmawia z Artim Grabowskim – współtwórcą pierwszej w Polsce dyplomującej Pracowni Sztuki Performance na ASP w Krakowie.

Symfonia porannych ptaków

Adam Bałdych to jeden z najbardziej rozpoznawalnych skrzypków młodego pokolenia, który w jedyny w swoim rodzaju sposób łączy dokonania muzyki poważnej i współczesnego języka skrzypcowego z talentem improwizatorskim.

Rozmowa z Tomaszem Wenklarem

W pracowni Tomasza Wenklara rzeźby powstają niemal ze wszystkiego. Czasem nie trzeba ich nawet tworzyć, wystarczy je dostrzec.