aktualności


Świąteczne atrakcje dla najmłodszych

Czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w tym roku zapowiada się szczególnie bajkowo i kreatywnie, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Konkursy: wokalny i plastyczny – rozstrzygnięte!

Kolejny rok listopad w kalendarium MDK 1 oznaczony był na biało-czerwono, jako czas patriotycznych uniesień artystycznych.

Auksodrone. Odsłona czwarta

Rozmowa z Markiem Mosiem, dyrektorem artystycznym AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy

Konkurs plastyczny „Inspiracje malarstwem Rafała Pomorskiego”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

47. Tyskie Spotkania Teatralne

Rozmowa z Pawłem Drzewieckim, dyrektorem Teatru Małego w Tychach.

Wspiąć się na najwyższy poziom. Wywiad z Mateuszem Krzyżowskim

Tyszanin Mateusz Krzyżowski wystąpił w trzecim etapie XVIII Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Znalazł się tym samym w gronie 23 najlepszych młodych pianistów z całego świata. Jakie odczucia towarzyszyły Pianiście podczas konkursu? To w wywiadzie poniżej.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tychach

Mija 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do aktywnego udziału w programie, jakie specjalnie na tą okazję przygotowało Miasto Tychy.

Wypełnił testament matki

Świat trzeba obserwować, opisywać i dążyć do Pointy. Należy dawać Świadectwo o Prawdzie, o Sensie życia i naszej odpowiedzialności za wszystko, co robimy tu, gdzie jesteśmy, tym, co idą za nami. (…) Teraz wypełnienie kolejnego świadectwa jest w naszych rękach.

„Malarstwo i egzystencja” wystawa dzieł Stanisława Mazusia

W Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” do 12 listopada można oglądać wyjątkową kolekcję malarstwa Stanisława Mazusia. Wystawa została przygotowana z okazji 80. urodzin Artysty.

Andersen ze Stańczykiem. Recenzja spektaklu

Wielkie widowisko, malownicza scenografia, ogromny rozmach, a do tego porywające bolero Ravela – taki jest najnowszy spektakl Teatru BELFEgoR pt. „Nowe szaty króla”.

Trzecie wydanie „Ram Kultury” – tyskiego informatora kulturalnego

„Ramy Kultury” to miesięcznik zawierający informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Sprawdź w najnowszym numerze, co ciekawego wydarzy się w listopadzie!

Dołącz do wystawców XIII Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tychach!

Jeśli tworzysz ozdoby swiąteczne, ręcznie ozdabiasz pierniki lub bombki choinkowe teraz masz szansę zaprezentować swoje prace na XIII Jarmarku Bożonarodzeniowym w Tychach. Wynajmij domek i stwórz z nami wyjątkową atmosferę w środku zimy!