aktualności


XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF

Ruszył nabór do konkursu XVI Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF!

Luty w Art Music Clubie

Wielbiciele starego dobrego bluesa i rocka nie mogą w Tychach narzekać na nudę, a to za sprawą Art Music Clubu, który dba o koncertowy repertuar z wysokiej półki. W lutym na klubowej scenie wystąpią dwa tribute bandy i dwaj znani muzycy z nowymi projektami.

Umówmy się już dziś

Tyska kameralna i warszawska sentymentalna. Dwie orkiestry umówiły się w Mediatece, by odbyć sentymentalną podróż przy dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.

Rodzinna Opowieść Działkowa

W ramach jednego z projektów, które zostały wybrane do realizacji w zeszłorocznej edycji Tyskiego Banku Kultury, powstaje fotograficzna opowieść o ogródkach działkowych.

Homo viator wraca do domu

Henryk Sienkiewicz napisał Latarnika w 1880 roku, a inspiracją była autentyczna notatka prasowa. Od lat ta nowela znajduje się na liście obowiązkowych lektur szkolnych, ale dla sceny odkrywa go na nowo spektakl w Teatrze Małym w Tychach.

Zimowe zwiedzanie z historią w tle

Zimowa wycieczka po browarze z kawalerami, Ślązaczką i grzańcem – to nowość w ofercie Centrum Wycieczkowego Tyskich Browarów Książęcych.

Weź ze sobą lutowe wydanie „Ram Kultury”

Mimo że przed nami najkrótszy miesiąc w roku, to nie będzie on wcale mniej kulturalny od innych. Przed nami nowa premiera spektaklu Teatru Małego, jubileuszowa wystawa Galerii Obok oraz wiele innych ambitnych projektów tyskich instytucji kultury.

Ruszyła nowa edycja Tyskich Inicjatyw Kulturalnych na 2024 rok

Prezydent Miasta Tychy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2024 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.

Zagraj na Porcie Pieśni Pracy 2024

Jesteście gotowi na muzyczną przygodę, której kulminacją będzie koncert na jednym z najważniejszych festiwali szantowych w Polsce?

I Ty możesz zostać tyskim ambasadorem kultury!

Do 1 marca 2024 roku trwa nabór wniosków do nagrody prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w Tychach.

Konkurs Chórów został rozstrzygnięty

Po tygodniowym festiwalu kolęd w tyskich kościołach, przyszedł czas na kończący Tyskie Wieczory Kolędowe prestiżowy Konkurs Chórów, w którym udział wzięło aż dziewiętnaście zespołów wokalnych z całego kraju.

XXVI edycja konkursu „Ludzie ludziom zgotowali ten los”

Przed nami 26. edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka, organizowanego przez MDK 1 oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.