aktualności


Jak widzisz „Ramy Kultury”?

Za nami trzynaście spotkań w rubryce Trzecim okiem, gdzie prezentujemy twórców wizualnych związanych z Tychami i ich spojrzenie na miasto.

Już jest! Październikowe wydanie „Ram Kultury”

Październik w tym roku niewątpliwie wygrywa plebiscyt w kategorii najbardziej muzycznego miesiąca. Przed nami Śląska Jesień Gitarowa, Auksodrone i wiele koncertów w Underground Pubie i Art Music Clubie! Sprwdźcie co jeszcze czeka na Tyszan jesienią.

XVII Edycja Konkursu „Jesteśmy dumni z Polski”

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, który od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

VII Edycja Konkursu „Nad nami Orzeł Biały”

Przed nami kolejna odsłona Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej, której uczestnikami mogą być uczniowie i wychowankowie wszystkich typów placówek.

Auksodrone 2022

Skalpel, Wacław Zimpel, Kuba Więcek, Hubert Zemler, Adam Strug, Miłosz Pękala, Alek Nowak, Radek Rak, Iannis Xenakis, David Lang, Julia Wolfe, Michael Gordon – 9 niezwykłych koncertów (w tym premiera nowej opery!) Aukso pod dyrekcją Marka Mosia.

Dołącz do wystawców XIV Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tychach!

Jeśli tworzysz ozdoby swiąteczne, ręcznie dekorujesz pierniki lub bombki choinkowe, to teraz masz szansę zaprezentować swoje prace na XIII Jarmarku Bożonarodzeniowym w Tychach. Wynajmij domek i stwórz z nami wyjątkową atmosferę w środku zimy!

Znamy uczestników II etapu Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego

W II etapie Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego (w przesłuchaniach na żywo), organizowanego w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu „Śląska Jesień Gitarowa” usłyszymy aż 29 muzyków!

Śląska Jesień Gitarowa 2022

Robi się coraz jesienniej i... gitarowo, a to za sprawą nadchodzącego koncertu Marka Nosala i Jakuba Mrozińskiego przy akompaniamencie Śląskiej Orkiestry Kameralnej, który zapowiada 18. już edycję Festiwalu „Śląska Jesień Gitarowa”.

XXX Konkursowy Plener Malarski „Jurajskie impresje”

Z końcem września i początkiem października odbędzie się wyjazdowa, jubileuszowa edycja Konkursowego Pleneru Malarskiego!

XVIII Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego

Do konkursu wpłynęły 34 zgłoszenia z całego świata od wirtuozów gitary, którzy chcą powalczyć o tytuł najlepszego gitarzysty i główną nagrodę.

Andromedon po raz ósmy

To będzie ósma już edycja Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon. W tym roku impreza potrwa od 8 do 11 września, a teatr niezależny zagości w kilku różnych przestrzeniach w mieście: Gemini Park, Galerii Na Wolności i na pl. Baczyńskiego.

Noc Teatrów GZM

Po wakacyjnej przerwie nowy sezon teatralny otworzy Noc Teatrów GZM. Teatr Mały w Tychach przygotował na tę okazję godną uwagi propozycję: spektakl „Kobieta i życie” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego z Kamillą Baar w obsadzie.