aktualności


„Zawsze warto być człowiekiem” – mural Ryśka Riedla

Już we wrześniu będziemy mogli podziwiać w Tychach nowy mural. Na budynku przy ul. Filaretów 14 duet Czary-Mury stworzy wizerunek Ryśka Riedla.

Rock nie na Plaży – ruszyła sprzedaż biletów!

Cree i Dżem znów razem na scenie, ale… tej teatralnej. Prezydent Miasta Tychy – Andrzej Dziuba oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach zapraszają na kolejną niestandardową odsłonę dobrze znanego już wydarzenia z blues-rockiem w tle.

Plener malarski Klubu Twórców Sztuki PALETA

Tegoroczna edycja pleneru malarskiego odbyła się w zmienionej formie. W plenerze wzięło udział 12 członków Klubu Twórców Sztuki „Paleta”, działającego od ponad 20 lat przy TSM „Oskard”.

Augustyn Dyrda – Rzeźba

Miejska Galeria Sztuki OBOK zaprasza na wystawę rzeźby Augustyna Dyrdy, która potrwa do 6 sierpnia.

Konkurs na mural – znamy wyniki

Budynek Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego w Tychach waz z rozpoczęciem roku szkolnego, zyska nowe barwy. Wszystko to za sprawą konkursu na opracowanie projektu graficznego muralu.

Gorący weekend!

Za nami iście gorący weekend. Nie chodzi tu jednak o temperaturę! Ostatnie dni czerwca obfitowały w niezliczone atrakcje dla małych i dużych.

Warsztaty muzyczno-rytmiczne dla dzieci na Żwakowie

W zdrowym ciele zdrowy duch! To hasło towarzyszyć nam będzie przez całe wakacje, dlatego dzieci i młodzież od 2. do 16. roku życia zapraszamy do udziału w warsztatach muzyczno-rytmicznych na Żwakowie.

Muzyczne ogródki na Baczu

Lipiec i sierpień będą upływać nam pod znakiem wędrówek po różnych gatunkach muzycznych. Dajcie się zaprosić na plac Baczyńskiego w każdą sobotę o godzinie 18.30.

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem

Nowy wakacyjny cykl koncertów na Paprocanach! Kolejny koncert 6 sierpnia. Zapraszamy!

Kryptonim „Obiekt”. Czyli cud nad Rawą

Najnowszy film Wojciecha Wikarka – tyszaninia, czołowego twórcy kina niezależnego w naszym regionie – przedstawiający historię i kulisy legendarnego meczu hokejowego z mistrzostw świata w 1976 roku w Katowicach między reprezentacjami Polski i ZSRR.

Festiwal Malutki

W dniach 25, 26 i 27 czerwca zapraszamy wszystkie maluchy wraz z opiekunami na ich własny festiwal teatralny, który odbędzie się w Teatrze Małym oraz na dziedzińcu teatralnym.

Triumwirat w Klubie Wilkowyje MCK

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie teatrów z Kobióra, Bierunia i Tychów!