aktualności


Justyna Biskup-Naumienko w Oknie na kulturę

W ramach wystawy ,,Dziewczyny z osiedla" w piątek 16 kwietnia odbyły się działania artystyczne autorki obrazów - Justyny Biskup-Naumienko w przestrzeni Okna na kulturę w Gemini Park Tychy.

Konkurs Plastyczny Mama, Matusia, Mateńka: “Świat Mojej Mamy”

Zapraszamy do udziału w XIII edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży

EMIGRANCI – Sławomir Mrożek

23 kwietnia o godzinie 19:00 odbędzie się premiera słuchowiska "Emigranci" Sławomira Mrożka w reżyserii Anny Przystupy. Czytają: Krzysztof Kwiatkowski i Krzysztof Szczepaniak.

DZIEWCZYNY Z OSIEDLA – wystawa w Oknie na kulturę

12 kwietnia w przestrzeni „Okna na Kulturę” w Gemini Park Tychy zawisną portrety bohaterek projektu „Dziewczyny z osiedla”. Wystawa potrwa do 24 kwietnia.

Lubię żyć aktywnie – wywiad z Raisą Misztelą

Raisa Misztela to kobieta wielu pasji. Na co dzień pracuje jako nauczycielka w Zespole Szkół im. Gustawa Morcinka w Tychach oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jej największą miłością jest muzyka – to ona pozwala jej przetrwać najtrudniejsze momenty.

Okno na kulturę

"Okno na kulturę" zmienia miejsce! Do 10 kwietnia w witrynie sklepowej na przeciwko sklepu Biedronka oglądać będziemy pracę wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach.

„Franciszek Wyleżuch” – monografia z okazji 90 urodzin

Katalog wyjątkowego artysty, którego prace są nierozerwalnie złączone z Tychami. Tyszanie na każdym kroku stykają się z jego zapierającymi dech realizacjami plastycznymi. Nic tak nie dodaje koloru Tychom jak niesamowite mozaiki Franciszka Wyleżucha!

MAGNETYZM W SIECI czyli Aleksandra Fredry Śluby panieńskie

MAGNETYZM W SIECI czyli Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie” - spektakl online

Poznaj wyniki V edycji przeglądu Dla Tych Zagrają!

Jury wyłoniło zwycięzców. Już wiemy kto zagra w zaskakujących lokalizacjach naszego miasta.

Wyniki XIII edycji konkursu Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF!

Poznaliśmy laureatów Festiwalu MOTYF, którzy zaprezentowali swoje monodramy na tyskiej scenie Teatru Małego.

Wielkie święto teatru

Od 24 do 27 marca potrwa kolejna, XIV edycja, wielkiego teatralnego święta, jakim jest Tyski Festiwal Monodramu MoTyF. Jest on okazją nie tylko do tego, aby przyjrzeć się sztuce monodramu, ale również stwarza możliwość rozmowy o teatrze.

MAGNETYZM W SIECI czyli Aleksandra Fredry Śluby Panieńskie

Zapraszamy na przedstawienie online - MAGNETYZM W SIECI czyli Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”, zrealizowane w ramach Tygodnia Kultury YouTube.