spotkanie

O sportach walki w Tychach
spotkanie z okazji 20-lecia klubu Ronin Tychy
Pretekstem kolejnego spotkania w Tyskiej Galerii Sportu jest jubileusz klubu Ronin Tychy.

W ciągu 20 lat przez Klub Sportowy Ronin Tychy przewinęły się setki osób, chcących poprawić swoją sprawność fizyczną i zdobyć umiejętność samoobrony. KS Ronin podejmuje też wiele inicjatyw dla dzieci i młodzieży, stając się znaczącym uczestnikiem sportowego życia w mieście. „Każdy może tu rozpocząć przygodę ze sportami walki, jak również z innymi dyscyplinami sportu. Tu nabierzesz samodyscypliny oraz pokory i pewności siebie” – mówi jeden z uczestników zajęć.

Jubileuszowe spotkanie upłynie przede wszystkim pod znakiem wspomnień, w czym pomogą multimedialne prezentacje i rozmowy z dawnymi i obecnymi zawodniczkami i zawodnikami Ronina. To także dobra okazja do dyskusji o różnorodnych sportach walki, które w naszym mieście są popularne i wychowały wielu mistrzów. W jakim kierunku zmierzają dziś sporty walki? Czy to wciąż sprawdzony sposób na kształtowanie ciała i charakteru?

Klub Sportowy Ronin rozpoczynał swoją działalność w 2002 roku od zajęć boksu tajskiego w piwnicy szkolnej. Obecnie KS Ronin to kilka sekcji, dwie sale treningowe w Tychach, sekcje w Bieruniu i Łaziskach Górnych oraz średnio 200 trenujących każdego miesiąca. Założycielem, prezesem i trenerem KS Ronin jest tyszanin Sebastian Szut, znany w mieście także z licznych akcji społecznych i charytatywnych. Od 2021 roku S. Szut jest wiceprezesem Polskiego Związku Muaythai.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

fot. zbiory KS Ronin Tychy

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące