oprowadzanie

Sąsiedzi / Сусіди
Poznajmy się na sportowo
zwiedzanie dla najmłodszych z tłumaczeniem ukraińskim
Zwiedzanie Stadionu Miejskiego oraz wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu przygotowane z myślą o przebywających w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieciach z Ukrainy.

Zapraszamy przebywające w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieci z Ukrainy do Tyskiej Galerii Sportu, która znajduje się na pięknym Stadionie Miejskim. Podczas spotkania opowiemy z pomocą tłumaczki o sporcie w Polsce oraz w Tychach i sławnych sportowcach, którzy pochodzą z naszego miasta. Chętnie posłuchamy o Waszych sportowych zainteresowaniach, ulubionych drużynach i zawodnikach. Ciekawi nas, jakie sporty trenujecie, jakie lubicie oglądać. Podpowiemy, gdzie w Tychach znajdziecie miejsca do uprawiania sportu, do spacerów i sportowych zabaw.

Wspólnie obejrzymy sportową wystawę Tyskiej Galerii Sportu i zwiedzimy stadion – jeden z najładniejszych obiektów piłkarskich w Polsce. Czeka też seans filmowy, a także zajęcia plastyczne.

Polskę i Ukrainę łączy również sport. 10 lat temu oba kraje wspólnie i z sukcesem zorganizowały mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Piłkarzem Dynama Kijów jest reprezentant Polski Tomasz Kędziora. W polskich klubach gra wielu sportowców z Ukrainy. Tak jest również w Tychach. Hokeista Andrij Michnow z Kijowa w 2019 roku został z GKS-em Tychy mistrzem Polski, a w 2018 roku zdobył Superpuchar Polski. Piłkarz Stepan Hirśkyj z Lwowa w 2016 roku strzelił dla GKS-u Tychy zwycięskiego gola w meczu ze Stalą Mielec, który dał naszej drużynie awans do I ligi.

Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Zapisy: +48 515 717 430 (także SMSem, podając datę i liczbę osób, np.: 2.04/2), k.hajduk@tgs.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

fot. Barbara Kubska

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące