Teatr Mały w Tychach

W Teatrze Małym można zobaczyć spektakle teatralne, operowe, operetkowe, kabaretowe, teatrów tańca, koncerty oraz wydarzenia przybliżające działalność tyskich teatrów amatorskich.

W roku 1965 dzisiejszy Teatr Mały rozpoczął działalność jako zakładowy dom kultury przy KWK „Ziemowit”, a później służył Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Tychach. W 1991 roku gmach Teatru został własnością miasta i po remoncie, w 1994 r. stał się siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury. Od dnia 1 stycznia 2000 r. jest samorządową instytucją kultury, finansowaną przez Urząd Miasta w Tychach. Teatr Mały nie posiada własnego zespołu aktorskiego, funkcjonuje jako teatr impresaryjny, co umożliwia dostosowanie repertuaru do zainteresowań mieszkańców i realizację misji statutowej, aby każdy widz, niezależnie od wieku, upodobań i zasobności portfela, choć raz w miesiącu znalazł coś dla siebie.

W ramach struktury organizacyjnej Teatru Małego funkcjonuje Pasaż Kultury Andromeda, w ramach którego realizowany jest m. in. cykl DNA Kultury oraz Miejska Galeria Sztuki OBOK, która dysponuje własną Kolekcją Sztuki Współczesnej. Dodatkowo od września 2017 roku, w budynku głównym Teatru udostępniono Pokój Edukacji Twórczej, który przeznaczony jest do realizacji projektów z zakresu edukacji kulturalnej oraz animacji społecznej i skierowany jest do tyskiego środowiska twórczego, m.in. grup i teatrów związanych z tyską sceną offową. Oferta kulturalna Teatru Małego poszerzana jest rokrocznie o różnorodne projekty sceniczne, spotkania artystyczne oraz własne produkcje teatralne w ramach prowadzonej Otwartej Sceny Teatru Tychy.

Sala teatralna liczy sobie 426 miejsc siedzących i jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pasaż Kultury Andromeda to przestrzeń teatralno-konferencyjna, w ramach której odbywają się spotkania autorskie oraz prezentacje spektakli teatralnych z pogranicza performance. W sali projekcyjnej, która dysponuje 100 miejscami, realizowane są projekty z zakresu prezentacji kina artystycznego oraz promowane są działania z zakresu edukacji kulturalnej i animacji społecznej. To przestrzeń, która ukierunkowana jest na współpracę z lokalnym środowiskiem.

Więcej informacji na stronie teatrmaly.tychy.pl

GALERIA


sprawdź co u nas słychać


https://www.facebook.com/TeatrMalyTychy/
https://www.instagram.com/explore/locations/512466742/poland/tychy/teatr-may-tychy/
https://www.youtube.com/channel/UCWsfyQjBlnD-vsKf-RQ0FPw
https://teatrmaly.tychy.pl

zostańmy w kontakcie


32 227 20 67
ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1, 43-100 Tychy

najbliższe wydarzenia instytucji