spotkanie

Siła piłki nożnej
spotkanie ze Stefanem Szczepłkiem, dziennikarzem sportowym „Rzeczpospolitej”
Pretekstem do spotkania jest książka „Mecze polskich spraw. Jak Cieślik ograł Chruszczowa, Lubański uciszył Anglików, a Nawałka zatrzymał Niemców”.

Książka opowiada o 14 ważnych meczach piłkarskiej reprezentacji Polski, w których sytuacja polityczna i gospodarcza w kraju wpływała na boiskowe wydarzenia, a wynik rywalizacji zmieniał społeczeństwo i kształtował nasz futbol. Porozmawiamy z jej autorem nie tylko o historycznych meczach, ale i o skutkach, jakie wywołały. To będzie także okazja do rozmowy o nadchodzących piłkarskich Mistrzostwach Europy, w których będziemy trzymać kciuki za naszą drużynę.

Stefan Szczepłek to dziennikarz sportowy z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Pracował w „Sztandarze Młodych”, tygodniku „Piłka Nożna”, redakcji sportowej TVP, „Życiu Warszawy”, a obecnie pisze dla „Rzeczpospolitej”. Był korespondentem prasowym i telewizyjnym na sześciu mundialach, siedmiu mistrzostwach Europy i kilkunastu finałach europejskich pucharów. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu książek o futbolu. Jest laureatem Nagrody im. Dariusza Fikusa, zdobywcą „Złotego Pióra” Klubu Dziennikarzy Sportowych i Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Srebrnego Wawrzynu Olimpijskiego PKOl za całokształt twórczości w zakresie publicystyki sportowej.

prowadzi: Kamil Hajduk
spotkanie online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) i Tyskiej Galerii Sportu (@TyskaGaleriaSportu)

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące