spotkanie

Kilerów dwóch, czyli czas na hokej!
spotkanie z napastnikami GKS-u Tychy
Tuż przed startem Polskiej Hokej Ligi 2022/23 gośćmi spotkania w Tyskiej Galerii Sportu będą zawodnicy GKS-u, czołowi strzelcy PHL – Jakub Bukowski i Christian Mroczkowski.

Po nieudanych poprzednich sezonach, ten nadchodzący będzie dla hokeistów GKS–u Tychy kolejną szansą na powrót na ligowy szczyt. Wiele zależeć będzie od dyspozycji napastników, dlatego tuż przed startem Polskiej Hokej Ligi 2022/23 gośćmi spotkania w TGS będą zawodnicy GKS–u, czołowi strzelcy PHL – Jakub Bukowski i Christian Mroczkowski. Hokeiści opowiedzą o przygotowaniach do rozgrywek, celach na nowy sezon, a także o swoich karierach. Z pewnością odpowiedzą również na pytania uczestników spotkania.
Christian Mroczkowski – to urodzony w 1994 roku Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, który do 2019 roku grał w kanadyjskich ligach. Później trafił do GKS-u Tychy, gdzie z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem drużyny i jednym z najlepszych napastników całej ligi. W sezonie 2019/20 został najlepszym punktującym PHL w klasyfikacji kanadyjskiej, notując 65 punktów. Jest reprezentantem Polski.
Jakub Bukowski – urodził się w 2000 roku w Sanoku, gdzie stawiał pierwsze kroki w hokeju. Jako młodzieżowiec szkolił się nie tylko w polskich drużynach, ale też zagranicznych: HC Poruba (Czechy), CP de Meyrin (Szwajcaria). W sezonie 2021/22, jako gracz STS Sanok, został królem strzelców fazy zasadniczej PHL z 27 bramkami na koncie. Przed sezonem 2022/23 podpisał dwuletni kontrakt z GKS-em Tychy. Od sezonu 2022/23 jest zawodnikiem reprezentacji Polski.

fot. 1 i 2 Tomasz Gonsior

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące