spektakl

Czwartek z Teatrem dla Dorosłych
William Szekspir
„Po Otellu”
Teatr Strefa Otwarta
Zapraszamy na inscenizację jednego z najsłynniejszych dramatów Szekspira w ramach Czwartku z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK!

Spektakl „Po Otellu” – autorski projekt Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli to próba opowiedzenia historii Otella i Desdemony z perspektywy minionych zdarzeń – wspomnienia, rachunku sumienia, rozliczenia z przeszłością. To próba zrozumienia procesu, który doprowadził do upadku Otella, do zbrodni i jego śmierci.
Proponujemy odczytanie dramatu Szekspira w wymiarze metafizycznym, gdzie o duszę człowieka walczą siły dobra i zła.
Postaci dramatu, poza postacią Otella, nie istnieją fizycznie, reprezentują idee, wartości, głosy w głowie samego Otella.
Spotkanie Otella i Desdemony, to spotkanie w zaświatach, podróż przez piekło ponownego powrotu do przeszłych wydarzeń, uświadomienia ogromu wyrządzonego zła, poczucia winy, podróż przez proces analizy mechanizmów działania zła, jego powolnego przenikania do życia Otella.
Otello i Desdemona odgrywają między sobą teatr okrucieństwa, budują coś w rodzaju psychodramy, by poprzez ponowne wcielenie ról i sytuacji podjąć próbę choć częściowego zrozumienia okrucieństwa, które się wydarzyło.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel.: 32 227 26/ 691 770 344, klub@mck.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Klub Wilkowyje MCK

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące