warsztaty

Barwy wspólne – poczuj Polskę
Prowadzenie: Marcin Lieber, Teatr Trip, Świętochłowice
Zapraszamy na cykl 5 warsztatów sensorycznych dla dzieci w wieku 7-10 lat, które są organizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Barwy Wspólne / edycja pilotażowa.

Zapraszamy na cykl 5 warsztatów sensorycznych w Klubie Wilkowyje MCK dla dzieci w wieku 7-10 lat. Chęć wzięcia udziału w projekcie wiąże się z uczestnictwem w całym cyklu 5 warsztatów.

Barwy wspólne – poczuj Polskę to cykl 5 warsztatów sensorycznych, w trakcie których dzieci będą poznawać bogactwo kulturowe Polski, kształtując postawy patriotyczne rozumiane jako szacunek i miłość do miejsca, w którym żyjemy. Podczas warsztatów dzieci mogą poznawać między innymi polską fotografię dokumentalną, typografię, specyfikę polskiego języka, lokalną przyrodę i regionalne smaki.
Prowadzenie: Marcin Lieber z Teatru TRIP

Program warsztatów:
16 maja, godz. 17.00 – widoki wspólne
25 maja, godz. 17.00 – smaki wspólne
30 maja, godz. 17.00 – znaki wspólne
06 czerwca, godz. 17.00 – wrażenia wspólne
13 czerwca, godz. 17.00 – dźwięki wspólne

Opisy warsztatów:
16.05, widoki wspólne – porozglądamy się wokół nas, obserwując to, co nas odróżnia, ale przede wszystkim dostrzegając to, co nas łączy. Spojrzymy na innych, ale też w głąb siebie. Poznamy nasz punkt widzenia i zobaczymy, jak widzą inni.
25.05, smaki wspólne – pod dowództwem pewnego fioletowego owocu wyruszymy w kulinarną podróż, w trakcie której będziemy gryźć, wąchać, smakować, oblizywać, brudzić siebie i świat wokół nas. Będzie pysznie!
30.05, znaki wspólne – zagłębimy się w świat słów, zdań a przede wszystkim wyjątkowych liter, które pojedynczo są wyjątkowymi indywidualnościami, ale łącząc się ze sobą mogą tworzyć rzeczy niezwykłe budując wspaniałe opowieści. Zupełnie tak, jak my.
06.06, wrażenia wspólne – ruszymy w przyrodę, aby doświadczać jej różnymi zmysłami, ale przede wszystkim węchem. Naszym przewodnikiem będzie wiklinowa kula, która poniesie nas gdzie wzrok, a właściwie węch, nie sięga.
13.06, dźwięki wspólne – zamienimy nasze ciała w pełen emocji instrument, który będzie mruczał, burczał, skrzypiał i huczał. Dźwięki będą przepływać przez nas z różną intensywnością oddając nasze uczucia i komunikując się z innymi uczestnikami.
Warsztaty realizowane są w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Barwy Wspólne / edycja pilotażowa. Dofinansowano je ze środków budżetu państwa.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Klub Wilkowyje MCK

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące