spotkanie

E-Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK
ALBANIA – PIĘKNA NIEZNAJOMA
opowiada Andrzej Pasławski
Zapraszamy na kolejną odsłonę Spotkań z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK w formie online! Naszym gościem będzie Andrzej Pasławski, który opowie o swojej podróży do Albanii.

Ze względu na wprowadzone obostrzenia Spotkanie odbędzie się w formie online 29 marca o godz. 18.00 i będzie dostępne przez kolejny tydzień na FB Klubu Wilkowyje MCK

Opowieścią „ALBANIA – piękna nieznajoma”, chcę pokazać Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.
Albanię przemierzamy wraz z rodziną od kilkunastu lat i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.
Pokażę Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70. kilometrów to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem.
Jednocześnie naszym zamierzeniem jest udowodnienie, iż… nie taki diabeł straszny.
To nie dziki kraj, do którego strach wjechać, jest on po prostu w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, a mity o nim nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.
W kraju tym byliśmy ponad dwudziestokrotnie, przemierzyliśmy tam kilkanaście tysięcy kilometrów gładkich, jak stół dróg oraz totalnych bezdroży. Spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi. Mamy wśród Albańczyków wielu znajomych.
Chcę podzielić się naszymi wrażeniami i emocjami za pomocą zdjęć i żywego słowa, a swoim doświadczeniem służę „namacalnie”, organizując wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię.

Więcej informacji o podróżach uzyskać można na stronie:
http://www.fotolandia4x4.com

GALERIA


ORGANIZATOR:

Klub Wilkowyje MCK

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące