spektakl

Czwartek z Teatrem dla Dzieci
Hans Christian Andersen
„Calineczka”
reż. Wiesław Hejno, Wrocławski Teatr Lalek
Zapraszamy na przepiękną inscenizację znanej baśni w wykonaniu rewelacyjnej Anny Kramarczyk z Wrocławskiego Teatru Lalek!

Zapraszamy na wyjątkowy, majowy Czwartek z Teatrem dla Dzieci, na którym będziemy gościć panią Annę Kramarczyk z Wrocławskiego Teatru Lalek. Będzie to pełna magii i uroku inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena. Opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę. Ptak budzi w niej wspomnienia i tęsknoty, które pomagają jej odkryć, kim naprawdę jest.

Przedstawienie zostało uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” za walory plastyczne (2003) oraz nagrodą Śląskiego Oddziału ZASP dla Anny Kramarczyk za najlepszą animację.

Obsada: Anna Kramarczyk
Tekst: Agnieszka Zaskórska
Reżyseria: Wiesław Hejno
Scenografia: Beata Fertała
Muzyka: Jerzy Kaczmarek

Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: 32 227 26, 691 770 344, klub@mck.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Klub Wilkowyje MCK

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące