Lato w marcu? Żywe obrazy w Gemini Park Tychy!

Pierwszy tydzień marca upłynął nam bardzo artystycznie, a to za sprawą żywych obrazów i wystawy XXVIII Konkursowego Pleneru Malarskiego dla Malarzy Nieprofesjonalnych "LATO 2020". Witryna w galerii handlowej Gemini Park Tychy przyciągnęła ferią barw!

Okazuje się, że nie potrzeba wehikułu czasu, aby przenieść się do XVII wieku. Wystarczy odwiedzić witrynę sklepową w Gemini Park Tychy. 5 i 6 marca w jednej z witryn zagościły żywe obrazy. Animacje poprowadziły instruktorki z Klubu Wilkowyje MCK – Anna Swoboda i Alina Bachara. Choć prezentowane sceny nawiązywały do barokowej wizji sztuki, obrazy, które im towarzyszyły zostały wykonane w różnych technikach. 34 prace powstały podczas tegorocznej edycji “LATO 2020”- XXVIII Konkursowego Pleneru Malarskiego dla Malarzy Nieprofesjonalnych, którego organizatorem jest Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wśród 17 uczestników, którzy wykonali po dwie prace, gościliśmy artystów z całego kraju.

Ze względu na panujące ograniczenia plener trwał całe wakacje. Każdy uczestnik sam podjął się interpretacji tematu LATO 2020 – zarówno w domu, jak i na wyjeździe, w odosobnieniu lub wśród najbliższych. Pomimo konieczności tworzenia w izolacji, która towarzyszyła wielu artystom w tym czasie, potrzeba twórczego wyrazu oraz oddawanie się pasji okazały się być wyjątkowo silne i ważne. Dlatego też powstałe prace mają tak wyjątkowy, indywidualny charakter i wydźwięk. Oceny prac i wyboru laureatów dokonali tyscy artyści: Agnieszka Czyżewska, Aneta Mlaś, Agnieszka Seidel-Kożuch oraz Wojciech Łuka, a nad przebiegiem prac komisji czuwała koordynator pleneru Maria Blachnicka-Bielecka.

Obrazy poplenerowe prezentowane będą  do 13 marca w centrum handlowym Gemini Park Tychy.
Do obejrzenia żywych obrazów zapraszamy w piątek (12 marca, godz. 18:00-20:30) oraz w sobotę (13 marca, godz. 12:00-16:00).

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące