spektakl

XV Tyski Festiwal Monodramu MoTyF
„Wokół Szekspira”
monodram w wykonaniu Andrzeja Seweryna
Andrzej Seweryn, polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, zaprezentuje najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Szekspira, m.in. „Hamleta”, „Makbeta” i „Otella”.

„Wokół Szekspira” to nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira. Monodram daje możliwość publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zapraszamy nie tylko koneserów Szekspira, ale także tych, którzy znają go mniej. Zachęcamy do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji i są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane są w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego.

Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora.  Wydarzenie można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące