spektakl

XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF
Tadeusz Słobodzianek
„Historia Jakuba”
monodram Łukasza Lewandowskiego, reż. Aldona Figura
Bohater monodramu zostaje wykluczony ze swojej wiary przez poznanie swoich korzeni, a co za tym idzie, wykluczony zostaje również z życia społeczności, bo pozostaje przed pytaniem „kim tak naprawdę jest?”

Autor tekstu monodramu, Tadeusz Słobodzianek, opiera się na opowieści inspirowanej faktami. Bohaterem jest ksiądz filozof, który pewnego dnia dowiaduje się, że wcale nie jest tym, kim jest. Podejmuje zatem niełatwą próbę poznania swej prawdziwej tożsamości. Jednak odkrywanie na nowo swoich korzeni, konieczność zdefiniowania wiary, narodowości i pochodzenia, a nade wszystko logiczne połączenie tego wszystkiego z dotychczasowym życiem, okazuje się raz straszne, raz śmieszne. Osobista historia Jakuba pozbawiona jest patosu, a od tragizmu ratuje ją śmiech i biegnąca wartko akcja, bo jak powszechnie wiadomo, to samo życie dyktuje najciekawsze historie.

„Historia Jakuba” to forma przygotowana specjalnie dla Łukasza Lewandowskiego przez Tadeusza Słobodzianka. Autor przepisał swój dramat, który był wcześniej realizowany w dużej obsadzie na scenie Teatru Dramatycznego im. G. Holoubka w Warszawie, w reżyserii Ondreja Spišáka.

WAŻNE! Spektakl przeznaczony dla widzów od 15. roku życia.
Informujemy, że podczas spektaklu wykorzystywane są wyroby tytoniowe.
Prawa autorskie Autora do w/w utworu reprezentuje Agencja ADiT.
W ilustracji muzycznej spektaklu wykorzystano m.in. nagrania Fundacji Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego („Ludu kapłański”, „Ubi Caritas”, „Niepojęta Trójco”, „Hymn etiopski”).
Agencja Artystyczna Acoustic.

Fot. Grzegorz Sztwiertnia

Festiwal „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

 

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące