festiwal

X Tyski Festiwal Performance
SZACH i PAT
Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa - bo już dziesiąta - edycja Tyskiego Festiwalu Performance!

Tyski Festiwal Performance co roku stawia przed artystami wyzwanie w postaci tematu festiwalu, z którym zaproszeni performerzy muszą spróbować się zmierzyć. Temat 10. jubileuszowej edycji festiwalu brzmi “SZACH i PAT”. Motyw przewodni stanie się polem dla artystów do zastanowienia się nad kondycją współczesnej sztuki, w tym sztuki wizualnej przy jednoczesnym uwzględnieniu wszechobecnej cyfryzacji. Zaproszeni performerzy w swoich działaniach wypowiedzą się na temat otaczającego świata, podejmą próbę stworzenia ulotnej, niebanalnej estetycznie i ciekawej ideologicznie wypowiedzi artystycznej.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w czwartek 3 czerwca i potrwa do niedzieli 6 czerwca.

Zapraszamy!

PROGRAM:
Czwartek 3 czerwca:
15:00 performance Dariusz Fodczuk – Plac Baczyńskiego
16:00 performance Magdalena Kulisz – Amfiteatr
16:30 Debiuty TFP Marcin Musialik – Kameralna
17:00 – 18:00 przerwa
18:00 wykład Karolina Plinta „Poza autonomię. Sztuka performans i
praktyki performatywne w 2. dekadzie XXI wieku” -Hol
19:00 performance Marta Kotwica – Amfiteatr
19:30 performance Konrad Juściński – Kameralna
20:00 performance Marta Ostajewska – Amfiteatr
20:30 Panel dyskusyjny – Omówienie performensów dnia – Hol/Ogród
Moderatorzy: Janusz Bałdyga, Ewa Zarzycka, Karolina Plinta, Gordian Piec.
22:00 Sekcja Mistrz – performance Janusz Bałdyga – Taras
23:00 Wernisaż wystawy fotografii „X lat Grupy Artystycznej Teatr T.C.R
i X lat Tyskiego Festiwalu Performance” – Wielokran

Piątek 4 czerwca:
15:00 Debiuty TFP Julia Czudaj – Amfiteatr
15:30 performance Leszek Ciepliński – Taras
16:00 performance Mariya Hoyin (Ukraina) streaming – Hol
16:30 performance Wojciech Kowalczyk – Taras
17:00 – 18:00 przerwa
18:00 wykład Janusz Bałdyga „Relacje między performerem, a obiektem”
– Amfiteatr
19:00 performance Yaryna Shumska (Ukraina) streaming – Hol
19:30 performance Grzegorz Bożek – Taras
20:00 performance Dominika Katarzyna Borkowska – Hol/Ogród
20:30 Panel dyskusyjny – Omówienie performensów dnia – Hol/Ogród
Moderatorzy: Janusz Bałdyga, Ewa Zarzycka, Karolina Plinta, Gordian Piec.
22:00 Sekcja Mistrz – performance Ewa Zarzycka – Amfiteatr

Sobota 5 czerwca:
15:00 Debiuty TFP Włodzimierz Chrzanowski – Taras
15:30 performance Katarzyna Cieślik – Ogród
16:00 performance Maciej Albrzykowski – Galeria Pod Dachem
16:30 performance Barbara Le Béguec-Friedman (Francja) – Amfiteatr
17:00 – 18:00 przerwa
18:00 wykład Ewa Zarzycka „Performance w teraźniejszości, a jego
zanikanie lub mitologizacja na przestrzeni lat” -Taras
19:00 performance Michał Ostaszewski (Tajwan/Polska) streaming -Hol
19:30 performance Natalia Lisova (Ukraina)streaming – Hol
20:00 performance Krzysztof Kulbicki – Hol / Ogród
20:30 Panel dyskusyjny – Omówienie performensów dnia – Hol/Ogród
Moderatorzy: Janusz Bałdyga, Ewa Zarzycka, Karolina Plinta, Gordian Piec.
22:00 Sekcja Mistrz – performance Grupa Restauracja Europa (Piotr
Gajda, Gordian Piec) – Taras

Niedziela 6 czerwca:
12:30 performance duet Marcin Stachoń, Piotr Kumor – dolny parking
13:00 performance Krzysztof Kulbicki – Amfiteatr
13:30 performance Dawid Grzywa – Ogród
14:00 – 15:00 przerwa
15:00 performance Maciej Dziaczko – Amfiteatr
15:30 performance Marcin Wagner – Galeria Pod Dachem
16:00 performance Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.: Alina Bachara,
Maciej Dziaczko, Dawid Kozak, Krzysztof Kulbicki, Piotr Kumor, Jakub
Maćkowiak, Grzegorz Porcz, Marcin Stachoń – Ogród
16:30 Sekcja Mistrz – performance Marian Stępak – Amfiteatr

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące