performance

XII Tyski Festiwal Performance / nowe Nowe Media
Volodymyr Topiy i Mariya Hoyin
Artyści swój performance, zbudowany na temacie przewodnim festiwalu (nowe Nowe Media), zaprezentuje drugiego dnia XII edycji Tyskiego Festiwalu Performance.

Volodymyr Topiy (Ukraina)
Studiował we Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Projektowania Wnętrz. W 2013 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Gaude Polonia”. Pracuje w mediach: performance, instalacja, malarstwo, ikonopisanie. Prace Wołodymyra prezentowane są w następujących krajach: Ukraina, Polska, Czechy, Niemcy, Francja, Japonia, Izrael, Litwa. „Wowa” jest autorem ponad 20 wystaw indywidualnych ikon, obrazów i instalacji na Ukrainie, w Czechach i w Polsce.

Mariya Hoyin (Ukraina)
Urodziła się w 1982 roku we Lwowie. Studiowała we Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Ceramiki Artystycznej. W 2016 roku przebywała na rezydencji artystycznej AiR WRO we Wrocławiu, pracowała nad projektem Peryferium, w wyniku rezydencji powstała wystawa fotografii analogowej w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu. W 2017 roku dostała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”, realizowała projekt fotograficzny pod tytułem Trzy kropki. Swoje prace prezentowała na Ukrainie, w Polsce, Czechach i Niemczech.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące