XII Tyski Festiwal Performance / nowe Nowe Media
Omówienie performansów dnia
Moderatorzy: Małgorzata Kaźmierczak i Artur Grabowski
Ta część festiwalu pozwala na ewaluację tego, co do tej pory wydarzyło się podczas performansów i przedsykutowanie poszczególnych występów w oparciu o własny punkt widzenia.

Małgorzata Kaźmierczak
Urodzona w 1979 w Krakowie. Doktora historii. Od 2004 roku niezależna kuratorka wydarzeń artystycznych w Polsce i USA, szczególnie poświęconych sztuce performance. Autorka tekstów o sztuce i redaktorka monografii naukowych. W latach 2012–2014 sekretarz redakcji pisma naukowego „Sztuka i Dokumentacja”, 2014–2016 dyrektorka Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, 2016–2017 dyrektorka Mediateki Akademii Sztuki w Szczecinie i adiunktka na tej samej Uczelni. Obecnie adiunktka na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od 2020 wiceprezeska AICA Sekcja Polska i wiceprezydentka AICA International.

Artur Grabowski
Urodzony 26 kwietnia 1977 roku w Dąbrowie Górniczej – występuje pod pseudonimem Boski Arti. Artysta interdyscyplinarny, zajmuje się malarstwem, rzeźbą, sztuką performance, ma także dorobek w dziedzinie teatru, jako reżyser i aktor. W roku 1997 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej. W latach 1998–2003 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni Działań Medialnych prof. Antoniego Porczaka. Zatrudniony w ASP im. Jana Matejki w Krakowie od roku 2004. W roku 2010 uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk pięknych, a osiem lat później tytuł doktora habilitowanego. Od 2007 roku pełnił funkcję asystenta, a następnie współprowadził, wraz z prof. Arturem Tajberem, pierwszą w Polsce dyplomującą Pracownię Sztuki Performance na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od roku 2018 pełni funkcję kierownika tej pracowni.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące