performance

XII Tyski Festiwal Performance / nowe Nowe Media
Grzegorz Pleszyński i Kasper T. Toeplitz
Artyści swój performance, zbudowany na temacie przewodnim festiwalu (nowe Nowe Media), zaprezentuje pierwszego dnia XII edycji Tyskiego Festiwalu Performance.

Grzegorz Pleszyński
Artysta zajmujący się: malarstwem, rysunkiem, muzyką, performancem, video-artem, teatrem. Żyje i tworzy w Berlinie wśród światowej awangardy artystycznej. Związany jest również z Bydgoszczą. Jest dyrektorem bydgoskiego oddziału International Artist’s Museum. Jako kurator przygotował pokaz Grupy Fluxus pn. JA NIE PŁACZĘ – JA SIĘ ŚMIEJĘ podczas 11. Mózg Festiwalu w Warszawie i Bydgoszczy. Stypendysta Ministra KiDN (2013 i 2020). Kurator i organizator projektów muzycznych, których efektem są albumy muzyczne: Pot One Tea, Antidepressant Music In The Car, A Sound Of The Wooden Fish, Rock’and’roll History Of Art, Finlandia, Antidepressive Opera Cristoforo Colombo. Jest artystą zaangażowanym w tworzenie i poszukiwanie nowych form wyrazu w sztukach wizualnych i muzyce. Autor projektów o charakterze społecznym i edukacyjnym. Jego prace wystawiane były w Polsce i za granicą m.in.: w Australii, Rosji, Niemczech, Włoszech, Dani, Belgii. Ma na koncie artystyczne rezydencje w Luandzie (2019), Duisburgu (2013), Sydney (2001). Kurator Międzynarodowych Spotkań Nieprzypadkowych – Oko Nigdy Nie Śpi odbywających się w Ostromecku i Bydgoszczy.

Kasper T. Toeplitz (Francja)
Performer, kompozytor i muzyk działający na pograniczu muzyki akademickiej (opery, utwory na orkiestrę i zespoły kameralne), eksperymentalnej muzyki elektronicznej oraz noise’u. W swojej twórczości wykorzystuje głównie komputer, służący mu jako narzędzie myśli i kompozycji oraz tradycyjne instrumenty poddawane przetworzeniu i preparacjom, tworząc analogowo-cyfrowe hybrydy dźwiękowe. Realizuje także projekty interdyscyplinarne z pogranicza performensu i tańca współczesnego. Toeplitz współpracował z wieloma instytucjami (GRM, IRCAM, Radio-France, GMEM, GRAME, ZKM), muzykami (Eliane Radigue, Zbigniew Karkowski, Phil Niblock, Dror Feiler, Tetsuo Furudate, Francisco Lopez, Z’EV, Art Zoyd, Ensemble Phenix).

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące