festiwal

IX Tyski Festiwal Perfomance
Obejrzyj nagrania z IX edycji Tyskiego Festiwalu Perormance!

Według Zero Waste International Alliance „Zero Waste jest celem, który jest etyczny, ekonomiczny, skuteczny i wizjonerski, aby prowadzić ludzi ku zmianie stylu życia i praktyk, które naśladują naturalne cykle odnawiania się, gdzie wszelki materiał, którego się pozbyto jest zaprojektowany tak, by być zasobem do wykorzystania przez innych”. Zero waste był także tematem przewodnim IX Tyskiego Festiwalu Performance, który zakończył się w niedzielę, 11 października.

Temat przewodni miał być zobowiązaniem dla artystów do zastanowienia się w swoich pracach nad tym, czym dla ludzkości w końcówce drugiej dekady XXI w. jest temat działalności człowieka względem planety i w jaki sposób można ją przedstawić w najbardziej ulotnej ze wszystkich form artystycznych. Koncepcja performance opierać się będzie na zasadzie rozpoczęcia działania w pustej przestrzeni oraz jego zakończenia również w pustej i czystej przestrzeni – niepozostawienia po sobie śmieci/odpadów. Zaproszeni performerzy podjęli trudny temat, jakim jest współczesny świat.

Warto dodać, że Wszystkie zaprezentowane performance były przygotowywane specjalnie na tyski festiwal.

Niestety, dbając o bezpieczeństwo widzów, Miejskie Centrum Kultury w Tychach zostało zamknięte dla publiczności. Mimo to nie zrezygnowano z organizacji festiwalu, za to podjęto decyzję o przeniesieniu go do sieci.

Zapraszamy do obejrzenia:

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące