pokaz filmu

Andromeda-kino, jakie znamy
„Truman Capote. Wysłuchane modlitwy” (2019)
reż. Ebs Burnough
Na projekcję filmu dokumentalnego „Truman Capote. Wysłuchane modlitwy” w reżyserii Ebs Burnough zapraszamy 11 kwietnia o godz. 18.00 do Pasażu Kultury Andromeda.

Truman Capote jest postacią legendarną nie tylko dla fanów literatury. Jego niesamowita osobowość, przyciągająca największe nazwiska nowojorskiej socjety, pozwoliła mu zapisać się w historii w roli prawdziwego celebryty w czasach, gdy to słowo było jeszcze nieznane. Mówił, że nie można pozwolić prawdzie zepsuć dobrej historii, więc wiele informacji na swój temat po prostu wymyślał. W filmie usłyszymy samego Capotego, fragmenty jego opowiadań i książek, ale poznamy też asystentkę i przybraną córkę pisarza, z której ojcem pisarz miał romans.

Usłyszymy także wiele nigdzie niepublikowanych wcześniej informacji, w szczególności odnalezione niedawno wywiady z przyjaciółmi pisarza dla Paris Review. Ludzie, którzy go znali, wspominają niesamowite bale w jego mieszkaniu, przyjaźnie z gwiazdami i demoniczny śmiech. Jedni twierdzą, że od czasu jego śmierci już nigdy tak mocno się nie śmiali, inni wspominają, że krew w jego żyłach zastępowały narkotyki. O życiu wyższych sfer na Manhattanie Capote planował napisać książkę, której nie udało mu się jednak nigdy dokończyć – „Answered Prayers”. Jednak już trzy odcinki przedrukowane w gazecie wywołały ogromny towarzyski skandal.

Reżyseria: Ebs Burnough
Scenariusz: Ebs Burnough, Holly Whiston
Czas trwania: 90 min

Prowadzenie: Krzysztof Ociepa

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące