pokaz filmu

Andromeda – kino, jakie znamy
„Minari” (2020)
Reż. Lee Isaac Chung
Na pełną czułości historię filmową o tym, co nas stanowi zapraszamy 15 listopada o godzinie 18.00 do Pasażu Kultury Andromeda.

„Minari” opowiada o koreańsko-amerykańskiej rodzinie, która przeprowadza się na niewielką farmę w Arkansas w pogoni za amerykańskim snem. Ich dom zmienia się całkowicie, kiedy pojawia się przebiegła, wulgarna, a jednocześnie niezwykle kochająca babcia. Zwracając uwagę widzów na niestabilność i trudności nowego życia na wyżynie Ozark, „Minari” prezentuje niebywałą odporność tej rodziny oraz pokazuje, co tak naprawdę znaczy „dom”.
Tytuł filmu to nazwa koreańskiego zioła, natomiast fabuła to zabawna, nastrojowa i pełna czułości oda na cześć rodziny, której jedno pokolenie ryzykuje wszystko, aby zrealizować marzenia drugiego. Film jest tak żywy, jak prawdziwe wspomnienia. Chociaż początkowo „Minari” może wydawać się historią, którą już nieraz słyszeliśmy – opowieścią o imigrantach, którzy pragną zrealizować swój amerykański sen – reżyser Lee Isaac Chung zaprezentował świeże i zaskakujące podejście. W ramach pozornie zabawnych, przejmujących i szczerze opisanych rodzinnych wspomnień, otrzymujemy bardziej uniwersalne rozważania o wpływie migracji na nowe pokolenie młodych Amerykanów.

NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY I NOMINACJE:

OSCAR – Yuh-jung Youn dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej

ZŁOTY GLOB – Najlepszy Film Zagraniczny

BAFTA – Yuh-jung Youn dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej

kraj produkcji: USA 2020
gatunek: dramat
czas trwania: 115 min.
prowadzenie: Krzysztof Ociepa

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące