film

Andromeda - kino, jakie znamy
MŁODY AHMED, reż. Jean Pierre i Luc Dardenne
prowadzenie: Krzysztof Ociepa
14 czerwca o g. 18:00 zapraszamy na wielokrotnie zapowiadany i kilkakrotnie przenoszony film Jean Pierre i Luc Dardenne pt.: "Młody Ahmed".

Tytułowy bohater nowego filmu braci Dardenne to zdolny, błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.
Na skutek niebezpiecznego incydentu, w którego samym środku znalazł się Ahmed, trafia on do podmiejskiego ośrodka resocjalizacyjnego. Tam, pod opieką specjalistów, powinien wrócić na właściwe tory. Pomóc w tym ma nie tylko zróżnicowany program reedukacyjny, ale i niespodziewana przyjaźń, jaka zawiązuje się pomiędzy Ahmedem a córką właścicieli gospodarstwa. Czy to jednak wystarczy, by skruszyć zbudowany przez chłopca mur oparty na fundamentalizmie, nietolerancji i agresji?
Klasycy europejskiego kina, bracia Jean-Pierre i Luc Dardenne, opowiadając historię młodego Ahmeda, podejmują jeden z najważniejszych problemów, którym musi stawić czoła dzisiejsza Europa. Jest nim próba reakcji na religijny fundamentalizm w postaci radykalnego islamu. Belgijscy reżyserzy, w charakterystycznym dla siebie stylu, w mikroskali obrazują coś, co urasta do miana symbolu.

Reżyseria: Jean-Pierre i Luc Dardenne
Scenariusz: Jean-Pierre i Luc Dardenne
Obsada: Idir Ben Addi, Olivier Bonnaud, Myriem Akheddiou
Zdjęcia: Benoit Dervaux
Producenci: Belgia, Francja
Gatunek: Dramat społeczny
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 84 min

Obowiązują zapisy, liczy się pierwszeństwo zgłoszenia:
tel. 32 7803203
e-mail: pasazkulturyandromeda@teatrmaly.tychy.pl
———-
UWAGA!!! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące