pokaz filmu

Andromeda – kino, jakie znamy
„Chiara” (2021)
reż. Jonas Carpignano
Na film „Chiara” w reżyserii Jonasa Carpignano zapraszamy 19 września o godz. 18.00 w ramach cyklu Andromeda – kino, jakie znamy. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Ociepa.

Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara, ku uciesze zgromadzonych gości, brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy.

Po tym, jak samochód Claudia został wysadzony w powietrze, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Co więcej, matka tytułowej bohaterki nie chce udzielić jej żadnych wyjaśnień. Chiara powoli otwiera oczy na rzeczywistość, którą wcześniej ignorowała, i na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Doprowadzi ją ono do momentu, kiedy będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsza dla niej jest lojalność wobec rodziny, czy szansa na nowe życie.

Film jest domknięciem trylogii kalabryjskiej, która przyniosła Jonasowi Carpignano nie tylko uznanie, ale i szereg festiwalowych laurów. Kontynuuje on swój reżyserski styl zawieszony między dokumentem a fikcją. Realizm opowieści osadzonej w splątanej z mafią społeczności podkreślają zdjęcia Tima Curtina i muzyka skomponowana przez cenionego reżysera Benha Zeitlina.

Gatunek: dramat
Produkcja: Włochy, Francja
Czas trwania: 98 min.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące