wpis

Andromeda-kino, jakie znamy
Over the limit (2017)
Reż. Marta Prus
Pełnometrażowy debiut Marty Prus "Over the limit" stał sie objawieniem festiwali zdobywając uznanie krytyów i zachwyt publiczności. Film został nazwany przez Variety "Czarnym Łabędziem" filmu dokumentalnego.

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Dziewczyna jest wykończona wielogodzinnymi treningami, udziałem w różnych zawodach i rozłąką z bliskimi. W przygotowaniach do Igrzysk pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

“Swym pełnometrażowym debiutem dokumentalnym Marta Prus zrobiła dla gimnastyki artystycznej to, co Damien Chazelle dla gry na perkusji w filmie „Whiplash”.
Neil Young The Hollywood Reporter

“Na początku seansu wydaje się, że mamy do czynienia ze spokojnym sportowym dokumentem. Kilka minut później orientujemy się, że oglądamy horror, który dzieje się w prawdziwym życiu.”
Jeannette Catsoulis The New York Times

Zdjęcia: Adam Suzin
Muzyka: Mikołaj Stroiński, Maciej Palmowski
Montaż: Maciej Pawliński
Dźwięk: Maciej Pawłowski
Producenci: Maciej Kubicki, Anna Kępińska
Koproducenci: Hans Robert Eisenhauer (Ventana Film), Catherine Le Goff (Arte), Mika Kaurismaki (Marianna Films), Erkko Lyytinen  (YLE), Marta Dużbabel (TVP), Zuzanna Hencz Marcin Drabiński (Chimney Poland)
FINLANDIA, NIEMCY, POLSKA
rok produkcji: 2017
czas trwania: 74 minuty
gatunek: dokumentalny

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące