film

Andromeda, kino jakie znamy
Kłamstewko
prowadzenie: Krzysztof Ociepa
Na rozpoczęcie wakacji zapraszamy na projekcję jednego z lepszych filmów 2020 roku - „Kłamstewko" w reżyserii Lulu Wang.

 

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń komedia o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją, podróżując z odległych stron świata, pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego Między słowami Sofii Coppoli. W rolach głównych: Awkwafina, nagrodzona Złotym Globem dla Najlepszej Aktorki w musicalu lub komedii i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła nominacje m.in. do Film Independent Spirit Awards i Satellite Awards.

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

GŁOSY PRASY:
Uniwersalna, pięknie opowiedziana historia, którą pokocha każda widownia! – New York Post

Zachwycająca Awkwafina! – Indiewire

Rewelacyjny pod każdym względem film Lulu Wang ze zjawiskową Awkwafina to
zabawny, wzruszający, pełen życia film o relacjach rodzinnych w każdej kulturze. – The Rolling Stone

Ten film to afirmacja życia, która rozgrzeje Wasze serca! – ReelViews

Awkwafina zachwyca w poruszającej, pełnej dowcipu historii o spotkaniu różnych
kultur. – The Guardian

Film, który napełni Twoje serce miłością, krótko mówiąc, jeden z najlepszych filmów
tego roku. – Independent

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące