festyn

Budżet Obywatelski
Starotyski Festyn
Muzycznie, teatralnie i sportowo – tak zapowiada się Starotyski Festyn realizowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

Moc atrakcji dla małych i dużych – oto motto Starotyskiego Festynu. Co będzie się działo? Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia:

15:00 – bajka edukacyjno-rozrywkowa „Figlarze” w wykonaniu Fabryki Kultury
16:00 – „Dawno temu w Tychach – opowieść pełna tajemnic”, prowadzi Stefania Dyduch
16:20 – Prezentacja Drużyny Hokeja GKS TYCHY
16:45 – koncert „Alicja Janosz Dzieciom”
18:00 – „Śląski strój jako dawny Facebook”, prowadzi Stefania Dyduch
18:30 – Stand-up czyli bardzo wesołe spotkanie z Joanną Bartel
19:45 – „Tribute to Maanam & klasyki polskiego rocka” – koncert zespołu coverowego GRUBA FERAJNA

ponadto: miniboisko do unihokeja – gra z hokeistami GKS Tychy, konkurs na najlepszego strzelca bramek – „Bądź jak Michael Cichy”, mini trening z zawodnikami, gry i zabawy, prezentacja drużyny hokeistów na głównej scenie wraz z prezentacją koszulek hokejowych na nowy sezon, sklepik Klubowy GKS Tychy z gadżetami
a także: strefa gastronomiczna, euro-bungee, miasteczko cyrkowe, zabawy ruchowo-taneczne, modelowanie balonów, tatuaże brokatowe, wielkie bańki, gry wielkoformatowe, fotobudka, zagroda ze zwierzętami hodowlanymi

Joanna Bartel
Aktorka, artystka kabaretowa, piosenkarka oraz autorka tekstów satyrycznych, wierszy i lirycznych piosenek.
W 2004 roku otrzymała nagrodę Hanysa, przyznawaną przez kabaret Rak ludziom znanym, lubianym i zasłużonym dla Śląska. Rok później odebrała Kryształowy Granat dla najlepszej aktorki komediowej na IX Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. W 2011 roku, na III Festiwalu Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim, Joanna otrzymała Monidło – nagrodę dla najlepszego aktora niezawodowego, zaś w 2017 przyznano jej statuetkę Osobowość Śląska.
Asia marzy o tym, by jak najdłużej móc rozśmieszać ludzi.

Alicja Janosz
rodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie. Śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów, takich jak Elżbieta Chlebek, Elżbieta Zapendowskia, Anna Serafińska, Iwona Zasuwa czy Piotr Hajduk. Obecnie sama prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży.
Już od ósmego roku życia występowała na scenie, podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali (Włochy, Łotwa) piosenki dziecięcej i młodzieżowej, które najczęściej wygrywała. Jako dwunastolatka brała udział w musicalu Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, do libretta Jeremiego Przybory, pt. „Piotruś Pan”. Musical wystawiany był w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a 12-letnia wówczas Alicja grała jedną z głównych ról – Wandy.
Ważnym sukcesem dla młodej wokalistki była wygrana w programie „Szansa na Sukces” z udziałem Kayah. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszym polskim programie typu talent show, zatytułowanym „Idol”. Wygrana wiązała się z wydaniem debiutanckiej płyty „Ala Janosz” i z ogromnym szumem medialnym jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni. Alicja koncertowała przez dwa lata po sukcesie w „Idolu”, a następnie zdecydowała się zejść ze scyny, aby skupić się na studiach i na swoim muzycznym rozwoju. Po 5 latach wróciła na scenę jako chórzystka w bluesowo-funkowym zespole HooDoo Band, uznawanym za jeden z najlepszych zespołów okołobluesowych w kraju.
Do solowej kariery powróciła autoską płytą, zatytułowaną „Vintage”, na której dominuje stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa. Singlami promującymi krążek były piosenki: Jest Jak Jest, I Woke Up So Happy oraz Nie Tak. Do udziału w nagraniach artystka zaprosiła wybitnego skrzypka Adama Bałdycha oraz równie znanego na światowej scenie harmonijkarza Bartka Łęczyckiego.
Jej trzecim, solowym krążkiem jest płyta „Retronowa”, utrzymana w stylistyce Motown, bogata w energetyczne i melodyjne piosenki. Przy współpracy nad tym krążkiem brali udział muzycy z zespołu Alicji: Łukasz Damrych, Adam Kabaciński, Bartek Miarka i Bartosz Niebielecki oraz inni muzycy z Wrocławia.
Obecnie Alicja skupia się na projekcie „Alicja Janosz Dzieciom” obejmującym płytę oraz koncerty na żywo. Jest to projekt, który powstał z miłości do dzieci i z miłości do muzyki. Więcej o nim na http://alicjajanoszdzieciom.pl/

Fabryki Kultury – “Figlarze”
Figlarze – czyli Figlarka i Figlarz to dwoje uroczych i zabawnych istot. Ona wypowiada zdania w pośpiechu, on rozważniej dobiera słowa. Kraj Figlarzy dawno już przeminął, została tylko ta para, ale kiedy zamkniesz oczy i puścisz wodze fantazji, możesz usłyszeć nazwę ich kraju- Marzeniogród…Tak się zwie i kiedyś całkiem sporo liczył sobie mieszkańców. W każdym razie Figlarze uwielbiają marzyć, kochają zabawę i cieszą się nawet z deszczu.

Nie przegap tej wspaniałej zabawy! Zapraszamy!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące