festyn

Budżet Obywatelski
Festyn Śląski
Impreza integracyjna na os. F i Zawiść
Zapraszamy do zabawy w śląskich klimatach z Grzegorzem Stasiakiem i zespołem Rube Świnie!

21 sierpnia w sobotę w godzinach 16:00-20:00 odbędzie się Festyn Śląski, realizowany w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pn. „Impreza integracyjna dla mieszkańców na osiedlu F i Zawiść”. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich mieszkańców Tychów i okolic. Doskonała okazja na wakacyjną zabawę w rodzinnej, sielskiej atmosferze. Każdy dorosły i każde dziecko znajdzie atrakcje dla siebie!

W programie między innymi zabawy, animacje, konkursy prowadzone przez harcerzy z Hufca Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego. Wprowadzą uczestników w wyśmienity, śląski klimat prowadząc dawne zabawy podwórkowe tak doskonale znane starszym pokoleniom.

Nie zabraknie fotobudki z budkaselfie.pl, która dostarczy pięknej pamiątki z imprezy!

Nie zabranie dużej dawki śmiechu dzięki występowi kabaretowemu Grzegorza Stasiaka, którego część z Was może znać z programu telewizyjnego „Nauka Jazdy” oraz z Radio Fest, gdzie razem z Marcinem Janotą prowadzą FEST Dobry Dzień. Ślonsko godka, kupa śmiechu i fest dobro zabawa!

Imprezę zakończy znakomity zespół folkowy Rube Świnie.

Zespół powstał z inicjatywy trzech muzyków, swoją nazwę wziął od pieszczotliwego, śląskiego określenia akordeonu, czyli cyji zwanego też „świniokiem”. W repertuarze zespołu znajdziemy tradycyjną muzykę wszystkich regionów Polski, jednak to Śląsk i śląska muzyka stanowi ich pasję i obszar nieskończonych poszukiwań. Muzyka wykonywana przez zespół sięga znacznie dalej niż muzyka ethno – niezliczone cytaty z muzyki popularnej, energetyczny śpiew, współczesne rytmy i mocna sekcja dęta to dziś rozpoznawalne znaki zespołu. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć i nagród. Podczas Konkursu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” 2021 grupa uwiodła jurorów, przedstawiając swoją interpretację muzyki śląskiej, uwalniając zawarty w niej taneczny potencjał. Za poruszające ukazanie właściwości śląskiej kultury oraz spójną, przemyślaną koncepcję artystyczną, kapela została uhonorowana II nagrodą! Zainteresowanym polecamy wywiad z zespołem dla Polskiego Radia.

Konferansjer: Robert Lubowiecki

PROGRAM:
16:00 Otwarcie imprezy, powitanie, słowo ze sceny
16:30 Biesiada z kabaretem Grzegorza Stasiaka
18:00 Konkurs dla dzieci – animacje podwórkowe, przeciąganie liny i inne. Konkursy przeplatane autorskim programem konferansjera .
19:00 Koncert Rube Świnie
W trakcie wydarzenia:
Fotobudka, animacje, gry, zabawy, konkursy.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące