koncert

Budżet Obywatelski
„Kolędować Małemu”
Chór Cantate Deo, M. Brożek - dyrygent, N. Łukaszewicz-Charabin - sopran
W kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Wartogłowcu rozbrzmiewać będą kolędy w wykonaniu chóru Cantate Deo pod dyrekcją Michała Brożka oraz solistki Natali Łukaszewicz-Charabin. Serdecznie zapraszamy!

W ramach Budżetu Obywatelskiego zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantate Deo pod dyrygenturą Michała Brożka z towarzyszeniem solistki Natali Łukaszewicz-Charabin.
Chór Cantate Deo przy Parafii Krzyża Świętego w Tychach-Czułowie rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2008 roku. W Chórze śpiewają zarówno uczniowie gimnazjum, liceum, studenci, osoby pracujące zawodowo jak i emeryci. Wszystkich połączyła pasja i radość wspólnego muzykowania. Zasadnicza część działalności chóru Cantate Deo to praca na rzecz Parafii Krzyża Świętego w Tychach-Czułowie. Dyrygentem Chóru Cantate Deo od samego początku jest Michał Brożek – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W repertuarze zespołu znajdują się w przeważającej części utwory religijne różnych epok, począwszy od renesansu po współczesność. Oprócz muzyki sakralnej Chór Cantate Deo wykonuje również aranżacje muzyki rozrywkowej.
Natalia Łukaszewicz-Charabin – wokalistka, dyrygent, menedżer kultury, pianistka. Jest absolwentką Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła na tym wydziale dwie specjalności: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz wokalistykę jazzową. W roku 2010 ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Menedżer Kultury.
W latach 2006-2009 pełniła funkcję pedagoga emisji głosu w Chórze Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a od 2018 roku jest instruktorem tego chóru. Pracowała też w zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie i Młodzieżowym Domu Kultury w Katowicach. Obecnie pracuje w Chórze Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego w Katowicach.
Jest także dyrygentem i kierownikiem artystycznym Towarzystwa Śpiewaczego „Dzwon” w Orzeszu i chóru “Jutrzenka” w Ornontowicach. Czynnie związana jest z grupą wokalną „The Feel Harmonic”, z którym zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (2015), II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Jeremiego Przybory
w Warszawie (2015), I miejsce na Wojewódzkim Festiwalu „Bóg się rodzi” w Żorach (2016) oraz zespołem muzyki dawnej “Cantus Floridus” prowadzonym przez Szymona Bywalca, z którym występowała podczas wielu koncertów i festiwali.
Współpracuje z różnymi instytucjami artystycznymi w Polsce i za granicą. Bierze udział w nagraniach płytowych i telewizyjnych m.in.: partia solowa w utworze „De profundis” Michała Dobrzyńskiego z płyty Expression, udział w prapremierze „Pasji wg św. Łukasza” Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny wraz ze Śpiewakami Miasta Katowic Camerata Silesia, prawykonanie LXXIV psalmu na sopran solo, chór mieszany i saksofon Jarosława Mamczarskiego.

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące