koncert

OKNO NA KULTURĘ w Gemini Park Tychy #znowupawelczyk
#znowupawełczyk to projekt zrzeszający osoby ze śląskiej sceny teatralno-muzycznej ponownie, jeszcze raz i znowu. W sposób stosowany do wyrażania zniecierpliwienia. Powstał z inicjatywy i pomysłu Agnieszki Pawełczyk.
„W moim życiu od zawsze pierwsze skrzypce gra muzyka. W codziennej twórczości zarówno w zespołach, występach solowych, jak i w pracy z dziećmi wspomaga mnie także ukulele, przeróżne instrumenty perkusyjne, pianino i śpiew. Próbując swoich sił w wielu projektach, staram się być otwartą na wszelkie inspiracje, gatunki i na drugiego człowieka” – tak mówi o sobie Agnieszka Pawełczyk – multiinstrumentalistka,  niesamowita osobowość muzyczna, a co najważniejsze, kolejny gość „Okna na kulturę”. Artystka w ciągu dwóch tygodni ma zamiar przekazać widzom jak największą dawkę sztuki – od koncertów, po performance.
#znowupawełczyk to projekt zrzeszający osoby ze śląskiej sceny teatralno-muzycznej ponownie, jeszcze raz i znowu. W sposób stosowany do wyrażania zniecierpliwienia. Powstał z inicjatywy i pomysłu Agnieszki Pawełczyk, jako odpowiedź na współczesne perspektywy działań dotyczących sztuki.
Forma projektu posługuje się sztuką wizualną, plastyczną i performance, przeplatając się z formami muzycznymi, tanecznymi, tworząc przestrzeń dla różnych możliwości twórczego wyrazu.
Porusza tematykę dotyczącą człowieka rozpadającego się w świecie pełnym wielości wyborów i bodźców. Zarówno wystawy stałe, jak i performance przeplatane koncertami oscylują wokół kondycji człowieka współczesnego – jego marzeń, celów – albo ich braku – tego, o czym myśli, co czuje, tego kim jest.
W wyniku daje to obraz niepokojący, pełen sprzeczności, niespełnionych pragnień, rozgorączkowanego niepokoju. Atmosferę dodatkowo wzmaga szczątkowość wyrazu, nawiązująca do wizji rozpadającego się świata kultury i sztuki w sposób niepoukładany i pozbawiony konsekwencji.
W realizacji projektu biorą udział: Agnieszka Pawełczyk, Dorota Sobek, Łukasz Korczyk, Marcin Wielgat, Paweł Łamik, Bartosz Hadryś, Bartłomiej Bielas, Magdalena Pytlarz, Grzegorz Kasperczyk, Jacek Przydryga, Agnieszka Smoleń, Łukasz Chełchowski.
Artystka występować będzie w wymienione piątki i soboty. W pozostałe dni odwiedzający galerię oglądać będą wystawę stałą.
19.02. piątek 18.00 performance
20.02 sobota 14:00 koncert
27.02. sobota 14:00 koncert

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące