spotkanie

Miasto Całkiem Kulturalne
Lubię żyć aktywnie - wywiad z Raisą Misztelą
Raisa Misztela to kobieta wielu pasji. Na co dzień pracuje  jako nauczycielka w Zespole Szkół im. Gustawa Morcinka w Tychach oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jej największą miłością jest muzyka – to ona pozwala jej przetrwać najtrudniejsze momenty.

Raisa Misztela wystąpiła w programie „The Voice Senior”. Jak wygląda jej życie po programie?

Raisa Misztela z pewnością nie należy do tych osób, które narzekają na zbyt wiele wolnego czasu. Choć na co dzień pracuje jako nauczyciel języka rosyjskiego, postanowiła wziąć udział w eliminacjach do programu „The Voice Senior”, a następnie zawalczyć o udział w finale programu.

– Czy jestem zmęczona? I to jak! Ale jest to pozytywne zmęczenie, które bardzo lubię – mówi Raisa Misztela. – Udział w programie zabrał mi dużo czasu. To, co wszyscy zobaczyli na wielkim ekranie to efekt bardzo ciężkiej pracy – zarówno ekipy telewizyjnej, jak i samych uczestników. Podczas nagrywania nadal prowadziłam zajęcia z moimi uczniami w formie zdalnej – relacjonuje. I dodaje, że wszystko to dzięki ogromnemu wsparciu dyrektorów placówek.

Choć pracy było sporo, tyszanka była na to przygotowana i dobrze wiedziała, z czym wiąże się udział w programie. W 2002 roku wystąpiła w “Drodze do Gwiazd”, dzięki któremu zatęskniła za sceną. Miłość do muzyki obudziła się w Miszteli bardzo wcześnie. Swoją młodość spędziła w Doniecku, gdzie działała w zespole “Promiń”. Zespół ten odniósł niemały sukces i koncertował po całym, wówczas jeszcze, Związku Radzieckim.

Pomimo dużego tempa, jakie narzuciła sobie w ostatnich miesiącach, pragnie nadal się rozwijać.

– Nie mogę zdradzić szczegółów, ale zachęcam do śledzenia mojego profilu na Facebooku, gdzie dzielę się z fanami najnowszymi informacjami – zachęca, wspominając jedynie, że już niedługo ponownie zobaczymy ją w telewizji.

W rozmowie przyznała także, że media społecznościowe są dla niej miejscem rozmów z fanami.

– Cieszę się, że moi widzowie tak bardzo wspierali mnie podczas udziału w programie. Bardzo miły jest także fakt, że z większością z nich mam stały kontakt. Najczęściej są to ludzie młodsi, którzy wysyłają mi swoje nagrania popularnych przebojów. Bywa, że pytają o program, gratulują. To bardzo miłe – dodaje z uśmiechem.

Pani Raisie życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu na profilu Facebook i kanale YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące