Justyna Biskup-Naumienko w Oknie na kulturę

W ramach wystawy ,,Dziewczyny z osiedla" w piątek, 16 kwietnia, odbyły się działania artystyczne autorki obrazów - Justyny Biskup-Naumienko w przestrzeni Okna na kulturę w Gemini Park Tychy.

Justyna Biskup-Naumienko zaprezentowała w witrynie Okna na kulturę swoje działanie artystyczne, które odbyło się specjalnie dla odwiedzających wystawę ,,Dziewczyn z osiedla” 16 kwietnia o godzinie 18:00. Miało ono charakter pokazowy. Artystka podzieliła się z widzami swoim procesem twórczym, dała im również możliwość uczestniczenia w czymś, co zazwyczaj wykonywane jest w pracowni bez widowni. Sztuka, jak wiadomo pozwala się oglądać dopiero jako efekt finalny długich i żmudnych przygotowań. W tym wypadku malarka odchyliła nieco kotary i wprowadziła widzów do swojej pracowni.

Artystka przez dwie godziny pokazu za szybą, tworzyła kolaż, który finalnie ukazał wizerunek kobiety, jaki zrodził się w jej głowie podczas trwania całego performance’u. W kontekście całej wystawy symbolicznie można odbierać go, jako portret tyskiej kobiety, wielowymiarowej i multikulturowej jak same bohaterki projektu.

To nie ostatnie takie wydarzenie, które uświetni wystawę ,,Dziewczyn z osiedla”. W piątek 23 kwietnia o godzinie 18:00 ponownie Okno na kulturę wypełni się działaniami artystycznymi autorki wystawy. Serdecznie zapraszamy!

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące