Wystawa LATO 2020 w Gemini Park Tychy
Zapraszamy do zapoznania się z 34 pracami powstałymi podczas tegorocznej edycji "LATO 2020" XXVIII Konkursowego Pleneru Malarskiego dla Malarzy Nieprofesjonalnych, którego organizatorem jest Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wśród 17 uczestników, którzy wykonali po dwie prace, gościliśmy artystów z całego kraju.
Ze względu na panujące ograniczenia plener trwał całe wakacje. Każdy uczestnik sam podjął się interpretacji tematu LATO 2020 – zarówno w domu, jak i na wyjeździe, w odosobnieniu lub wśród najbliższych. Pomimo konieczności tworzenia w izolacji, która towarzyszyła wielu artystom w tym czasie, potrzeba twórczego wyrazu oraz oddawanie się pasji okazały się być wyjątkowo silne i ważne. Dlatego też powstałe prace mają tak wyjątkowy, indywidualny charakter i wydźwięk. Oceny prac i wyboru laureatów dokonali tyscy artyści: Agnieszka Czyżewska, Aneta Mlaś, Agnieszka Seidel-Kożuch oraz Wojciech Łuka, a nad przebiegiem prac komisji czuwała koordynator pleneru Maria Blachnicka-Bielecka.

Obrazy poplenerowe są prezentowane będą od 1 do 13 marca w centrum handlowym Gemini Park Tychy (ul. Towarowa 2c). Do obejrzenia żywych obrazów zapraszamy w piątki (5 i 12 marca, godz. 18:00-20:30) oraz w soboty (6 i 13 marca, godz. 13:00-16:00).

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące