wernisaż

Przemysław Wróbel
„Vereb”
malarstwo
Vereb, to pseudonim mieszkającego i tworzącego w Tychach artysty, Przemysława Wróbla. W maju na pierwszej, indywidualnej wystawie, będzie można zobaczyć osobiście jego twórczość. Na wernisaż zapraszamy 9 maja do SDK Tęcza.

Przemysław Wróbel, to artysta urodzony, mieszkający i tworzący w Tychach. Czerpie inspiracje zarówno z natury jak i poczynań człowieka. Poszukuje form wyrazu najbliższych jego wrażliwości i ekspresji. Członek Klubu Twórców Sztuki PALETA. Laureat konkursów malarskich, tworzący głównie akwarele i gwasze, ale nie stroniący od malarstwa olejnego i akrylowego. W swoim portfolio posiada zarówno miniaturki graficzne, obrazy wszelkich formatów, liczne realizacje związane z grafiką użytkową, aż po instalacje scenograficzne.

Wystawa „Vereb” nawiązuje do pseudonimu, którym twórca posługuje się głównie w przestrzeni wirtualnej. Jest zbiorem obrazów (akwareli, gwaszy, malarstwa olejnego i akrylowego) stworzonych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Przeważają akwarelowe pejzaże (kadrowane w Beskidach, Bieszczadach, Tatrach, nad Bałtykiem), a także portrety, impresyjne „światłodrżenia”, czy surrealistyczne obrazy będące refleksją nad ludzką codziennością.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Dział Społeczno-Kulturalny TSM Oskard

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące