wernisaż

Izabella Pacek
„Mikro opowieści”
fotografia
20 zdjęć makro, których autorką jest Izabella Pacek, będzie można zobaczyć od 12 czerwca na wystawie w Spółdzielczym Domu Kultury Tęcza.

„Mikro opowieści”, to fotograficzna podróż po leśno-wodnych obszarach Górnego Śląska i Beskidów z pogranicza jawy i snu.

Izabella Pacek jest mieszkanką katowickiej Ligoty, z wykształcenia jest historykiem i marketingowcem. Zawodowo związała się z branżą kulturalną. Po godzinach oddaje się poznawaniu czeskiej kultury i historii, czytaniu reportaży, słuchaniu ciężkich brzmień, wędrowaniu po górach i miejscach nadgryzionych zębem czasu. Najczęściej jednak oddaje się robieniu zdjęć.

Autorka wystawy fotografią zajmuje się z przerwami od pięciu lat. W latach 2016 i 2019 pokazała fotografie w ramach wystaw katowickiej grupy artystycznej Twórcownia. Następnie, jesienią 2019 roku, wzięła udział w Przeglądzie Portfolio Akademii Nikona podczas FotoArtFestival w Bielsku-Białej, gdzie miała przyjemność zaprezentować kilka swoich zdjęć Beacie Łyżwie-Sokół z „Gazety Wyborczej”. Krótko po tym zajęła II miejsce w IV Wojewódzkim Amatorskim Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Kolejnym jej sukcesem było znalezienie się wiosną 2021 roku w gronie laureatów lokalnego konkursu „Wędrówki z obiektywem”. Od jesieni 2020 roku jest członkinią Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, na którego rocznej wystawie zaprezentowała kilkanaście prac o tematyce wodnej i leśnej. Rok później znalazła się w gronie osób wyróżnionych w V Wojewódzkim Amatorskim Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Niedługo potem w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa fotograficzna zatytułowana „Z życia lasów kobiórskich”. Izabelli najbliższa jest artystyczna fotografia przyrodnicza i martwa natura, co zaprezentuje również podczas wystawy „Mikro opowieści”, na którą serdecznie zapraszamy.

Wystawę można odwiedzać do 28 sierpnia 2023 r.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Dział Społeczno-Kulturalny TSM Oskard

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące