festiwal

Dzień wyszywanki
Międzynarodowy dzień wyszywanki, to święto zapoczątkowane przez studentów w Ukrainie. Obchodzone jest od 2007 r. Spółdzielczy Dom Kultury Tęcza postanowił w tym roku dołączyć do obchodów, organizując koncert, kiermasz i konkursy.

SDK Tęcza zaprasza na wspólne świętowanie Dnia wyszywanki, podczas którego na uczestników czekać będzie szereg atrakcji. 19 maja w godzinach 17.00-19.00 mieszkańcy naszych osiedli będą mogli podziwiać ukraińskie rękodzieło podczas kiermaszu, zobaczyć pokaz wyszywanych koszul, czy wziąć udział w konkursach. Głównym punktem programu będzie koncert zespołu Czornobrywc’i.

Na koncert obowiązują wejściówki, które będzie można odbierać od 8 maja br. w naszych klubach osiedlowych i SDK Tęcza. Wydarzenie objęte patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Tychy Barbary Koniecznej.

Zespół Czornobrywc’i powstał w 2021 r. Mieszkańcy Rybnika i okolic w ramach jednego z projektów Stowarzyszenia 17-stka stworzyli zespół integracyjny pod nazwą 28 dzielnica Rybnika. W Rybniku oficjalnie jest 27 dzielnic. Z racji tego, że w Rybniku mieszka około 10 tys. Ukraińców, powstała 28 dzielnica, którą tworzą Ukraińcy. Na jednym z wydarzeń ukraińskiego narodu, powołano utalentowanych muzyków do zaśpiewania kilku utworów w języku ukraińskim. Tak się zaczęła przygoda zespołu wokalnego 28 dzielnicy pod nazwą Czornobrywc’i.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Dział Społeczno-Kulturalny TSM Oskard

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące