spektakl

Andromedon - Tyski Festiwal Teatrów NIezależnych
„Ślepcy”
Teatr KTO
Monumentalne widowisko plenerowe – 11 lat po premierze – w roku, w którym pandemia koronawirusa dotyka świat, jest tym bardziej gorzką diagnozą mechanizmów rządzących współczesnym światem, nieracjonalnych wyborów, strachu, nieuczciwości i dezinformacji.

Coś, co wczoraj wydawało się fikcją, dzisiaj może okazać się rzeczywistością… Oni powtórzą potworność i piękno. Będą dla siebie dobrzy i będą się zagryzać. Stworzą swego boga bieli i ulepią sobie białe piekło. Przeprowadzą krucjaty. Będą sprawiać ból, powtórzą stare gesty czułości, sięgną dna rozpusty.

Paweł Głowacki, „Dziennik Polski”, Kraków

 

(…) Wszechświat Saramago zestawiony z zaangażowaną politycznie wizją świata Teatru KTO stworzył formę arcydzieła. Monumentalna inscenizacja odnosi godny podziwu sukces i błyskotliwie oddaje epickie proporcje narracji Saramago. (…) To znakomita interpretacja tej fantastycznej powieści.

Joelson Gusson, Totaltheatrereview.com, Edynburg

 

(…) Mocny i pięknie zagrany wizualny dramat o instynktownej reakcji społeczeństwa na kryzys, który nikogo nie zabija, ale wszystko zmienia i ujawnia wiele wstrząsających prawd.

Joyce McMillan, „The Scotsman”, Edynburg

 

 

Teatr KTO | Polska

Teatr KTO zainaugurował swoją działalność w 1977 roku. Od tamtej pory zespół gościł w ponad 250 miastach w przeszło 40 krajach na 5 kontynentach. Niezmiennie od 44 lat jego dyrektorem jest Jerzy Zoń.

 

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń

Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka

Kostiumy: Zofia de Ines, Joanna Jaśko-Sroka

Choreografia: Eryk Makohon

 

Wykonawcy: Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Natalia Pitry, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Zofia Zoń, Sławomir Bendykowski, Jacek Joniec, Adam Plewiński, Aleksander Kopański, Paweł Monsiel, Michał Orzyłowski, Szymon Pater

 

Czas trwania: 60’

GALERIA


ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące