spektakl

VIII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon
„Don Kichot”
reż. Jakub Kabus, Teatr HoM, Tychy
Zapraszamy na spektakle i wydarzenia w ramach VIII edycji Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ANDROMEDON w dniach od 8 do 11 września!

Zapraszamy na spektakle familijne w ramach VIII Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon!

„Miasteczko…. Miasteczko jak miasteczko. Pełno takich w świecie, a wszystkie jednakie. Zgiełk, gwar i tumult. Możni się bogacą, nędzarze biednieją, złodzieje kradną, a dzieci się śmieją. Rwetes. Hałas. Ciche cudzołóstwo i głośne modlitwy. Matrony, pieniacze, wściekłe żony, lubieżnicy i łajdacy, a nie rozróżnisz kto kim, bo się przecież tak sprytnie chowają…. a to za funkcją, a to za urzędem, a jak nie ma za czymś większym, to choć za ubiorem…. Domy, rzeźnia, targ i młyn…”
Jak dziś świat traktuje wyobcowanych marzycieli pokroju Don Kichota? Na jaki los może liczyć w patriarchalnej społeczności, bynajmniej nie będąca wzorem cnót niewieścich Dulcynea?
Monumentalne widowisko plenerowe z muzyką na żywo w wykonaniu mistrza flamenco Michała Czachowskiego oraz saksofonisty Michała Sosny.

Obsada:
Agnieszka Malicka, Marta Zielonka, Anna Swoboda, Alina Bachara, Anna Stępień, Grzegorz Żyła, Grzegorz Król, Jakub Kabus, Kamil Ciesielski, Maciej Nogieć, Krzysztof Wajda, Michał Dorda, Tomasz Frąszczak, Cezary Kruszyna

Scenariusz: Jakub Kabus
Scenografia: Jakub Kabus, Marek Sobieski
Projekt lalki konia: Tomasz Frąszczak
Muzyka: Michał Czachowski, Michał Sosna
Reżyseria: Jakub Kabus
Premiera: Tychy, 14.08.2021

Szczegółowe informacje oraz cały program dostępne na stronie internetowej VIII Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ANDROMEDON

Organizator: Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki oraz Teatr HoM
Kontakt: festiwalandromedon@gmail.com

Dyrektor artystyczny: Jakub Kabus
Koordynator: Marta Zielonka

Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Galeria Na Wolności, Hotel Tychy, Tyskie Linie Trolejbusowe
Mecenas: CH Gemini Park Tychy
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza

VIII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON został dofinansowany ze środków Budżetu Miasta Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych 2022.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące