Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa OSKARD

Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa OSKARD poza swoją kluczową działalnością realizuje szeroko rhozwinięty program oświatowo-kulturalny, który opiera się w głównej mierze na organizowaniu akcji środowiskowych, służącyc zaspokajaniu potrzeb mieszkańców.

TSM Oskard działa na rynku mieszkaniowym od 1958 roku. To jedna z największych spółdzielni mieszkaniowych w Tychach i na Śląsku. Spółdzielcze placówki, do których zalicza się Dom Kultury Tęcza, Klub Osiedlowy Orion, Uszatek, Magdalena, Regina i Modelarnia od lat niezmiennie aktywizują lokalną wspólnotę, rozwijając pasje i przyczyniając się jednocześnie do integracji i umocnienia więzi społecznych. Przez cały rok prowadzona są zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Proponowane formy zajęć są bardzo zróżnicowane i dostosowane do zainteresowań mieszkańców. Kluby są miejscem spotkań i spędzania wolnego czasu pod okiem wykwalifikowanej kadry. Nasze zajęcia uczą, bawią i dzięki nim mieszkańcy zdobywają nowe umiejętności. W okresie wakacyjnym i ferii zimowych, prowadzone są półkolonie – najliczniej zorganizowane formy opieki dla dzieci w naszym mieście.
W placówkach prowadzona jest bardzo bogata działalność, na którą składają się:
– koncerty i spektakle
– wycieczki do teatru i wycieczki turystyczno-krajoznawcze
– wystawy malarstwa i fotografii
– warsztaty plastyczne dla dzieci
– koła rękodzieła dla dorosłych
– zajęcia w sekcjach stałych: szachy, brydż, skat
– zajęcia rekreacyjne i sportowe: rytmika dla dzieci, aerobik dla dorosłych, Nordic Walking, zajęcia na basenie miejskim, turnieje sportowe i spartakiady
– spotkania w ramach Klubu Seniora
– koła i kluby: Klub Twórców Sztuki „Paleta”, radiesteci, klub serce, klub Pozytywnie Zakręceni + 55

Dział Społeczno-Kulturalny jest również organizatorem cyklicznych konkursów i imprez, wpisujących się na stałe w charakter artystycznej działalności. Wśród nich warto wymienić konkursy plastyczne „Wielkanocna pisanka”, „Kwiatek dla Mamy”, „Gwiazdkowe Anioły”, „Wszystkie barwy wiosny”, Przegląd Sztuki i Rękodzieła „Powiązania”, Konkurs Jednego Wiersza, Konkurs Haiku, Konkurs plastyczny im. Jerzego Kopczyńskiego, konkurs fotograficzny.

Z uwagi na panujące obostrzenia, działalność została poszerzona również o wystawy wirtualne, konkursy internetowe i zajęcia kreatywne w formie filmów instruktażowych, udostępnianych na naszym oficjalnym profilu Facebook.

Więcej informacji na stronie: oskard.tychy.pl

GALERIA


sprawdź co u nas słychać


https://www.facebook.com/MCKTychy
https://www.oskard.tychy.pl/

zostańmy w kontakcie


32 2275812, 605520283
al. Niepodległości 188, 43-100 Tychy

najbliższe wydarzenia instytucji