koncert

Tyski Bank Kultury
„Trap Violin Style”
SIDOR x S-AGE: Marcin Sidor – skrzypce, Szymon Herbuś – instr. elektroniczne
Tyski Bank Kultury to projekt, który powstał z myślą o artystach tworzących w Tychach. Laureatem VII edycji jest m.in. unikatowy tandem – Marcin Sidor i Szymon Herbuś. Koncert promuje ich debiutancką płytę „Trap Violin Style”. Serdecznie zapraszamy!

W ramach VII edycji Tyskiego Banku Kultury została wydana płyta Marcina Sidora i Szymona Herbusia. Zapraszamy na koncert promujący debiutancki album do Gemini Park Tychy.
Unikatowa fuzja muzyki klasycznej i elektronicznej. Projekt o innowacyjnej koncepcji połączenia dwóch różnych światów. Powołany do życia przez duet muzyków poszukujących nowej jakości w muzyce poważnej z użyciem hiphopowego beatu. Tandem SIDOR x S-AGE tworzą Marcin SIDOR i Szymon Herbuś aka S-AGE. Pierwszy z nich jest skrzypkiem i kameralistą, od lat współpracującym z muzykami klasycznymi, jazzowymi, hiphopowymi oraz projektami działającymi na pograniczu gatunków. Drugi to reżyser dźwięku i producent muzyczny, specjalizujący się w elektronice i hip-hopie – przede wszystkim w trapie. Muzycy poznali się dzięki AUKSO orkiestrze kameralnej miasta Tychy, której Marcin jest skrzypkiem, a Szymon realizatorem dźwięku. Połączyła ich nie tylko wewnętrzna chęć stworzenia czegoś oryginalnego, ale również wykształcenie muzyczne i praca nad wspólnymi projektami. SIDOR x S-AGE to spotkanie skrzypiec i elektroniki. Twórczość Beethovena, Paganiniego, Vivaldiego trafia na grunt elektronicznego beatu dając świeże spojrzenia na muzykę klasyczną. Znane melodie w zupełnie nowej odsłonie. Znakomita gra Sidora oraz ożywcze brzmienie trapu i IDM S-AGE’a urzekają zarówno publikę sal koncertowych jak i klubów muzycznych.

Wykonawcy:
Marcin Sidor – skrzypce
Szymon Herbuś – instrumenty elektroniczne

W programie m.in.:
VII Symfonia – Ludwig von Beethoven
„Zima” – Antonio Vivaldi
„Palladio” – Karl Jenkins
„Trap the violin” – Szymon Herbuś i Marcin Sidor

Posłuchaj:

Płytę możesz kupić TUTAJ
Streaming z wydarzenia będzie można obejrzeć na kanałach YouTube oraz Facebook Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące