Rusza Tyski Bank Kultury. To już VIII edycja

Rusza kolejna edycja znanego już wszystkim projektu, w ramach którego tyszanie realizują swoje artystyczne marzenia.

Tyski Bank Kultury, bo o nim mowa, do tej pory umożliwił wielu twórcom zmaterializowanie wizji i tym samym wzbogacił scenę kulturalną w mieście o szereg atrakcyjnych wydarzeń, jak wystawy, koncerty, inicjatywy i wiele innych.

Artyści dostali szansę rozwoju, a miasto materialne wyniki ich pracy m. in. w postaci namalowanych obrazów, wydanych książek, albumów fotograficznych czy albumów muzycznych, które są dowodem bogactwa rzemiosła, jakim posługują się mieszkańcy Tychów. Promocja tych działań przyczyniła się do wzrostu zainteresowania tyszan sztuką prezentowaną przez miejscowych artystów i twórców.

Tegoroczna VIII już edycja potoczy się wedle nieco innego harmonogramu naborów, niż to było w zeszłym roku. Miejskie Centrum Kultury w Tychach, które jest organizatorem Tyskiego Banku Kultury, z roku na rok ulepsza jego formułę i dostosowuje ją do rosnącego zainteresowania, które widać szczególnie po liczbie napływających wniosków.

Planowo odbędą się trzy nabory, chyba że środki finansowe przeznaczone na cały roczny program TBK wyczerpią się wcześniej, o czym będziemy informować na naszych mediach społecznościowych i stronie kultura.tychy.pl. Dlatego nie zwlekaj, jeśli masz pomysł, zmysł artystyczny, zajmujesz się którąś z dziedzin sztuki lub szeroko pojętej kultury zapoznaj się z regulaminem i wypełnij wniosek. Jeśli będzie spełniał wszystkie konieczne kryteria, zostanie przedstawiony do oceny jury, a to już krok od sukcesu!

Dokumenty do pobrania:
Regulamin TBK VIII
Załącznik nr 1a Wniosek na organizację projektu kulturalnego
Załącznik nr 1b Wniosek na organizację projektu kulturalnego
Załącznik nr 2 Zgoda przedstawiciela
Załącznik nr 3 Karta oceny formalnej
Załącznik nr 4 Karta oceny merytorycznej

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące