wystawa

Tyski Bank Kultury
DZIEWCZYNY Z OSIEDLA - wystawa w Oknie na kulturę
Wystawa prac Justyny Biskup-Naumienko w Gemini Park Tychy
12 kwietnia w przestrzeni „Okna na Kulturę” w Gemini Park Tychy zawisną portrety bohaterek projektu ,,Dziewczyny z osiedla". Wystawa potrwa do 24 kwietnia.

W dniach 12-24 kwietnia zapraszamy na wystawę prac Justyny Biskup-Naumienko, która w każdy piątek trwania wystawy tj. 16 i 24 kwietnia o godz. 18:00, uświetni ją swoimi działaniami artystycznymi.

Projekt ,,Dziewczyny z osiedla” zrodził się w głowie Justyny Biskup-Naumienko – tyskiej artystki i społeczniczki, której głównym tematem realizacji artystycznych są kobiety. Został on zrealizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury. Teraz chcemy pokazać go w pełnej krasie, prezentując wszystkie dwadzieścia jeden portretów tyszanek, których imiona tożsame są z imionami patronek osiedli. Celem projektu było przypomnienie historii tyskich osiedli i wyjątkowości ich nazewnictwa.
Anna, Barbara, Celina, Danuta, Ewelina, Felicja, Genowefa, Honorata, Karolina, Lucyna, Łucja, Magdalena, Natalia, Olga, Paulina, Regina, Stella, Teresa, Urszula, Weronika, Zuzanna – to właśnie nazwy, które pobudziły w artystce pewne wyobrażenia i stały się punktem wyjścia do realizacji projektu. Zdecydowała się ona namalować i pokazać miastu te kobiety, które są blisko nas, z którymi można się utożsamić i które mogłyby w symboliczny sposób stać się twarzami osiedli.
Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia wystawy obrazów, wśród których może odnajdziemy portret sąsiadki, dawno niewidzianej znajomej, lub poznamy kogoś kto żyje blisko nas, z czego wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące