Sztuka w podziemiu
24 artystów, dwa dni pracy i kilkaset puszek z farbą, brzmi jak niemałe zamieszanie? Wszystko jest elementem projektu o nazwie „Sztuka w podziemiu” realizowanego w ramach Tyskiego Banku Kultury.

Tychy z roku na rok stają się coraz bardziej kolorowe. Miejska dżungla przestaje straszyć, za to zachęca do odwiedzin galerii murali i graffiti, które za sprawą tyskich artystów i profesjonalistów przyciągają wzrok przechodniów i kierowców. Tym razem przyszedł czas na przejście podziemne dla pieszych przy ul. Przemysłowej pod DK-1, które zamieni się w streetartową strefę sztuki. Wszystko to za sprawą Michała Banerta – pomysłodawcy projektu, który w ramach Tyskiego Banku Kultury zrealizuje swoją wizję artystyczną. Ta inicjatywa pozwoli ożywić przestrzeń publiczną i z pewnością urozmaici spacery szlakiem tyskich artystów sztuki ulicznej.

Michał Banert wraz ekipą zaprzyjaźnionych artystów rozpocznie prace nad graffiti w weekend 22 i 23 maja. Jeśli pogoda pozwoli, już niebawem będziemy mogli cieszyć się nowym wizerunkiem przejścia podziemnego pod DK-1.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące