koncert

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem
Koncert zespołu Muariolanza
Na koncercie otwierającym sezon letni na Paprocanach zespół wystąpi w klasycznym trio: Mariusz Orzełowski - gitara, Dominik Grab - kontrabas i Łukasz Kurek - perkusja. Muzycy zaprezentują kolaż muzyczny, składający się z utworów zespołu Muariolanza

Muariolanza to pierwszy w Polsce przedstawiciel muzyki ambient-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją. W ich muzyce znaleźć też można elementy rocka, reggae, funku i dużo transowego brzmienia. Założycielem zespołu jest Mariusz Orzełowski, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.
Zespół wyznaje zasadę klasyka awangardy XX wieku, Johna Cage’a: „Cisza nie istnieje – wszystko to muzyka”;, dlatego przy tworzeniu wykorzystuje nie tylko instrumenty, ale też dźwięki otoczenia.

Muariolanza ma na swoim koncie 6 autorskich albumów, które spotkały się ze znakomitym odbiorem i recenzjami, m.in. w Jazz Forum, Machinie, Gazecie Wyborczej, Dzienniku, Ultramarynie, na muzycznych portalach internetowych (m.in. diapazon.pl), a także na wielu prywatnych blogach.

Podczas Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem grupa zabierze nas do świata jazzu.  W piątkowy wieczór dajcie się zaczarować i odwiedźcie Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany. Do zobaczenia!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące