koncert

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem
Koncert Elżbiety Grodzkiej-Łopuszyńskiej i Marka Nosala
Muzyczne ogrody Grenady. Muzyka kompozytorów hiszpańskich
Piątkowy letni wieczór, blask zachodzącego słońca odbijający się w tafli jeziora i muzyka na żywo – czego chcieć więcej? Daj się porwać w muzyczną podróż i odwiedź nas w każdy piątek o godz. 20.00! Czekamy na Ciebie na terenie OW Paprocany.

Letni cykl Muzycznych Wieczorów na Jeziorem podbił serca tyskich słuchaczy. 16 lipca wystąpi przed nami kolejny wyjątkowy duet – Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska (sopran) i Marek Nosal (gitara) w programie „Muzyczne ogrody Grenady. Muzyka kompozytorów hiszpańskich”.

Marek Nosal – absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Aliny Gruszki,  od 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu „Śląska Jesień Gitarowa” w Tychach.

Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – absolwentka Akademii Muzycznej  im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie ukończyła z wyróżnieniem klasę śpiewu solowego prof. Stanisławy Marciniak- Gowarzewskiej. Wykonuje muzykę dawną i współczesną, często podejmuje się prawykonań. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki sakralnej różnych epok koncertując w świątyniach i salach koncertowych w kraju i za granicą.

Jak ten duet wypadnie na naszej plenerowej scenie? Przekonajcie się sami! Do zobaczenia!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące