koncert

Muzyczne Ogródki na Baczu
Koncert Jacka Dobrzańskiego i Jakuba Gwardeckiego
Dixiland na Baczu
Muzyczne Ogródki na Baczu to letnia propozycja na sobotnie popołudnie. W lipcu i sierpniu zabierzemy Was w muzyczną podróż! Czekamy co tydzień na pl. Baczyńskiego o 18.30!

JAKUB GWARDECKI
Pianista, hammondzista i klawiszowiec. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Na co dzień wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak również wszelkie gatunki szeroko pojętej muzyki improwizowanej i rozrywkowej. Koncertował w USA, Meksyku, Rosji, Węgrzech, Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji i Polsce, zarówno solo, jaki i z zespołami muzycznymi, takimi jak Kinga Głyk Trio, Golec uOrkiestra, Hot Dixie Society, zespół Zbigniewa Wodeckiego i Ryszarda Rynkowskiego oraz wiele innych.
Zagrał kilkaset koncertów i nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sesyjny. Jest wykładowcą i akompaniatorem na Akademii Muzycznej w Łodzi, pracuje też jako pedagog w szkołach muzycznych w Żorach i Bielsku – Białej, przez jedenaście lat współtworzył również Studio Wokalistyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.

JACEK DOBRZAŃSKI
Klarnecista, saksofonista i gitarzysta. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu. Założyciel i lider Big Belfer Band – orkiestry jazzowej nawiązującej swym brzmieniem do złotych lat ery swingu. Koncertował  m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską, Renatą Przemyk, Anną Wyszkoni, Mariuszem Kalagą, grupą VOX, Krzysztofem Kiliańskim. Od 25 lat związany z Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach, gdzie prowadzi klasę klarnetu oraz zajęcia szkolnego Big Bandu.

Tych artystów będziemy mieli okazję posłuchać na żywo podczas koncertu pn. „Dixiland na Baczu”, który odbędzie się 24 lipca w sobotę o godz. 18.30 na pl. Baczyńskiego w Tychach.

Zapraszamy!

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące