Street art w Gemini Park Tychy

Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Gemini Park Tychy zapraszają na powarsztatową wystawę street artu w przestrzeni Okna na Kulturę.

Prezentowane prace graffiti w przestrzeni Okna na Kulturę stanowią kontynuację akcji „Tychy na Lato”, w ramach której podczas pleneru zorganizowanego w dniach 26-27 czerwca 2021 powstał cykl obrazów.
Artyści przedstawiają wybrane lokalizacje Tychów takie jak: marina nad Jeziorem Paprocany, Klasztor Franciszkanów, Park Miejski Solidarności, rynek z Fontanną z Wydrami, Paprocany.

Do każdego z obrazów zostało przygotowane tło według indywidualnego projektu.

Obrazy będą wystawione w przestrzeni galerii do 15 października, a następnie zostaną zlicytowane. Uzyskane środki zostaną przekazane na wybrany cel charytatywny.

Prezentowani twórcy:

KOMARt

Urodzony w 1988 roku w Starachowicach. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, komiksem, street art`em.

www.komart.co

 

Richie aka Mozger aka Public Surfer

Urodzony 1 lipca 1986 roku. Sztuką i  graffiti zajmuje się od 2000 roku. „Najlepszą przyjemnością dla wyobraźni jest znalezienie punktu, w którym zmysły i dusza wzajemnie się równoważą”.

Marcin „Malik” Malicki

Urodzony w 1983 roku. Writer, projektant graficzny, rysownik, tatuażysta, socjolog, skupiający wszystkie te działalności pod szyldem GRAFFUNK83.

Po paru przejściach, wystawach i wyjazdach. Człowiek zazwyczaj uśmiechnięty, uczący się pokornie każdego dnia. Patrzący częściej pod nogi i ponad dachy niż przed siebie. Pasjonat beskidzkiej kultury, ludowych ornamentów i tego co już było. Bo bez tego co już było, nie byłoby tego, co jest dzisiaj.

Wojciech Walczyk

Czeladzki artysta wybrał swoją ścieżkę kariery bardzo szybko, bo już w piątej klasie podstawówki malował po szkolnych ławkach. Od tego czasu niebieski długopis zamieniał na ołówek, pędzel, aerograf i spray. A szkolną ławkę zamienił na każdą powierzchnię, która przyjdzie Wam do głowy. Wykonał tysiące prac zarówno dla firm, urzędów, stowarzyszeń jak i osób prywatnych. Od postaci z kreskówek przez logotypy i krajobrazy po fotorealizm. Maluje obrazki mieszczące się w teczce A4 i kilkuset metrowe murale – aby je obejrzeć, trzeba wysoko zadrzeć głowę. Możliwe, że codziennie mijacie którąś z jego prac np. katowicki mural przedstawiający Wojciecha Korfantego na rogu ulic Dudy-Gracza i 1 Maja lub Jerzego Kukuczkę przy ulicy Markiefki w Katowicach-Bogucicach, a także  mural na budynku spółki Rosomak w Siemianowicach Śląskich upamiętniający bohaterów III Powstania Śląskiego. Czeladź, Katowice, Szczecin, Łódź, Warszawa, Bruksela, Węgry, Wiedeń – o tych i wielu innych miejscach Wojciech może powiedzieć nie tylko „tu byłem”, ale też „tu malowałem”.

Bartek Ikon

Artysta miejski, grafik, wojażer, fan liter i kreskówek. Założyciel kolektywu „Temat”, który w latach 2013-2016 uczestniczył w projekcie „Obudzić sypialnię”. Slogan „Find Your Freedom” jest dewizą, która zrzeszała tyskich twórców i aktywistów.

Michał Banert

Z wykształcenia jest grafikiem. Twórca postaci, wielbiciel „Character Designu”. Jego prace można zobaczyć na wielu tyskich murach. Seria prac przedstawiających kolorowego grubaska z charakterystyczną nadwagą i przekazem. Drzwi garaży zamienione w odrealnione twarze czy „Kobieta Kot” to część jego poszukiwań i eksperymentów. Graffiti to zabawa, która stała się sposobem na mentalne przetrwanie.

Inicjator akcji „Sztuka w podziemiu DK1 Vol2”.

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące