Gorący weekend!

Za nami iście gorący weekend. Nie chodzi tu jednak o temperaturę! Ostatnie dni czerwca obfitowały w niezliczone atrakcje dla małych i dużych.

Wśród weekendowych aktywności z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Animacje, koncerty, warsztaty, spektakle to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowało Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Kolorowo i z przytupem

Kto powiedział, że weekendu nie można zacząć w czwartek? Od godz. 18.00 ogród Klubu Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zapełnił się śmiechami i pozytywną energią. Wszystko to za sprawą Sióstr Wajs & Stonogi. Dwie szalone Siostry – Agnieszka i Patrycja zabrały nas do niezwykłego świata kolorowej, roztańczonej i rozśpiewanej Stonogi, która za pomocą wesołych piosenek opowiedziała nam zabawne historie.

Dla każdego coś miłego

Choć w czwartkowy wieczór emocji było wiele, nie zwalnialiśmy tempa! W piątek każdy mógł znaleźć coś dla siebie, wybierając odpowiednio jedną z trzech lokalizacji.

Od godz. 15.00 wraz z Tyszkami i animatorami bawiliśmy się w przestrzeni galerii handlowej Gemini Park Tychy. Tyskie kolorowe skrzaty wprowadziły nas do swojego bajkowego świata, pobudzając wyobraźnię i kreatywność. Ta ostania była szczególnie pomocna podczas tworzenia obrazów. W twórczym nastroju pozostaliśmy przez całą sobotę i niedzielę, kiedy to do wspólnego malowania dołączyli się dorośli. Michał Banert poprowadził warsztaty graffiti, dzięki czemu każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu street artowych prac. Do malowania przyłączyli się także tacy artyści jak: Wojciech Walczyk, Komart, Ikon 4, Public Surfer i Malik Graffunk.

Roztańczone Tychy

O romantyczny i nieco filmowy nastrój zadbał Amadeusz Ciesielski, który wystąpił w przestrzeni Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, inaugurując tym samym cykl Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem.  Woda, drzewa i delikatnie iskrzące światło zachęcały do tego, aby usiąść na leżaku i rozkoszować się tym ciepłym i romantycznym wieczorem.

Tymczasem w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach trwała Senioriada. Na scenie zobaczyliśmy: Zespół Ludowy Koła Gospodyń Wiejskich URBANOWICZANKI, Klub Seniora PLATYNA przy IB Polska, grupę taneczną ANTIDITUM, zespół wokalno-muzyczny Polskiego Związku Niewidomych, a solo wystąpiła Aleksandra Hofman. Pokaz taneczny pod przewodnictwem Ryszarda Maciszewskiego dało Stowarzyszenie Promocji Tańca i Rekreacji działający przy TSM OSKARD. Zaraz po nich wysłuchaliśmy Gwiazdeczek w Kapeluszach i zespołu wokalno-muzycznego UTW.  Z japońską poezją haiku zapoznał nas Jan Paliczka z UTW.

Choć to scena stanowiła centralny punkt imprezy, nieco dalej seniorów także czekały atrakcje. Mowa tu o wystawie obrazów i rękodzieła, turnieju brydża oraz pokazie ćwiczeń zdrowego kręgosłupa. Gwiazdą  wieczoru była niewątpliwie Raisa Misztela – finalistka drugiej edycji The Voice Senior, która swoim niesamowitym głosem i charyzmą podbiła serca nie tylko tyszan, ale i całej Polski. Nic dziwnego, że słuchacze nie chcieli, aby wokalistka opuściła scenę, raz po raz domagając się bisów.

Koniec tego dnia zdecydowanie należał do zespołu The Postman czyli  Beatlesów z Polkowic, którzy przenieśli nas do lat 60. i porwali publiczność do tańca.

Nie zwalniając tempa

W sobotę 26 czerwca na placu pod “Żyrafą” Miejskie Centrum Kultury w Tychach wraz ze  Stowarzyszeniem Tyski Ruch Klasyków zorganizowało czwartą  edycję wydarzenia motoryzacyjnego Klasyk Fest 2021. W tym roku na Plac Pod Żyrafą  zjechała się rekordowa liczba kierowców, chcących zaprezentować szerokiej publiczności swoje pojazdy. Było ich aż 300. Podczas wydarzenia organizatorzy przyznali uczestnikom nagrody w 11 kategoriach,  wręczając złote, srebrne i brązowe Żyrafy. Wybrano także “The Best Of the Best” czyli najlepszy pojazd na zjeździe.

Wieczorem przenieśliśmy się do Teatru Małego w Tychach, gdzie sceną zawładnął może nie najbardziej krzykliwy, ale z pewnością niezwykle utalentowany i zabawny Ireneusz Krosny. Mim zaprezentował najbardziej znane i lubiane skecze, doprowadzając publiczność do łez. Ze śmiechu, oczywiście.

Co dobre, szybko się kończy

Niedzielna pogoda zachęcała do tego, aby spędzić czas na świeżym powietrzu –  tym bardziej, że tego dnia także czekały nas nie lada atrakcje.

Park Miejski Solidarności stał się istnym królestwem eksperymentów, zyskując miano Parku Praw Natury. Urządzenia wzbudzały zaciekawienie nie tylko najmłodszych mieszkańców, ale udowodniły, że fizyka wcale nie musi być taka straszna.  Do tego samego nawiązywał znany i lubiany Pan Korek, który przeprowadzał wraz z widzami pokazy fizyczne i eksperymenty chemiczne. Za pomocą ciekłego azotu Pan Korek wraz z dziećmi zrobił lody bananowe i ananasowe, a suchy lód posłużył do stworzenia słodkich napojów.

W tym samym czasie w galerii handlowej Gemini Park Tychy królowała muzyka. Na scenie wystąpił zespół „Kasia Skiba i Ja”, gwarantując dobrą zabawę i porządną dawki pozytywnej energii.

Zwieńczeniem weekendu był Festyn Świętojański w Cielmicach. Dla dzieci przygotowano szereg animacji i przedstawienie Teatru Trip „Babroszki lecą w kosmos”. Dorosłych zabawiał Kabaret RAK czyli Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Na zakończenie wieczoru wystąpił znany i lubiany zespół Gruba Ferajna.

 

 

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące