koncert

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem
Koncert zespołu Formation-In
Muzyczne impresje
Idealny wieczór? Tylko nad jeziorem Paprocany! Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Muzyczne Wieczory nad Jeziorem. Tym razem muzyczny popis dadzą Krzysztof Nowakowski i Bogusław Kaczmar!

Formation-In to akustyczny duet, w którym prowadzącym instrumentem jest wibrafon wspomagany brzmieniowo fortepianem. Duet ukazuje wirtuozerię obu muzyków oraz spectrum barwowe obu instrumentów  odkrywając nowy, nieznany dotąd brzmieniowy wymiar wibrafonu i fortepianu. Inspiracją do założenia duetu stały się obrazy, których autorem był rosyjski prekursor abstrakcjonizmu Wasilij Kandinsky. Był on nie tylko znakomitym malarzem ale także muzykiem, który słyszał swoje obrazy i używał muzycznych terminów do ich opisu. Według niego: „paleta jest klawiaturą, oczy są harmonią, a dusza fortepianem z wieloma strunami. Artysta jest ręką, która uderza w klawisze aby spowodować wibracje w duszy, a każdy dźwięk ma swój kolor, jego odcień jest wysokością tonu, a nasycenie dynamiką”.

Zespół tworzą:

Krzysztof Nowakowski – perkusjonista, wibrafonista, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach .

Jako młody perkusista miał już na swoim koncie występy w kraju i zagranicą , a także współpracę z teatrem muzycznym ,,Capitol” we Wrocławiu uczestnicząc w przedstawieniach tj.: „West Side Story” – Leonarda Bernsteina, oraz „Scat” – Leszka Możdżera.

Współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej m.in.: z Marcinem Wyrostkiem, Justyną Steczkowską, Kayah, Michałem Czachowskim, Pawłem Steczkiem i Pawłem Bączkowskim.

Bogusław Kaczmar – pianista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Niedzieli, obecnie wykładowca Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach.

Współpracował i koncertował z takimi solistami i zespołami. Jako członek big bandów, orkiestr i sekcji rytmicznych akompaniował wielu wybitnym muzykom i gwiazdom estrady, takim jak m.in.: Tomasz Stańko, Eric Marienthal, Baptiste Herbin, Zbigniew Wodecki, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Kayah, Mieczysław Szcześniak, Krystyna Prońko, Marek Piekarczyk, Kuba Badach. Występował na wielu scenach i festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą.

 

 

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące