wernisaż

Wernisaż wystawy "Realizm Magiczny" w Tichauer Art Gallery
Największa dotychczas wystawa prac Artura Szołdry
Pochodzący ze Śląska rzeźbiarz jest jednym z najciekawszych przedstawicieli realizmu magicznego w Polsce.

Urodził się 7 maja 1977 r. Swoje rzemiosło i kunszt artysta doskonali od ponad 15 lat. Umiejętności rozwijał w pracowni rzeźby regionalnego twórcy Zbigniewa Hławiczki. Artur Szołdra wykonuje głównie rzeźby pełne, monumentalne oraz głębokie płaskorzeźby. Zajmuje się też rzeźbą użytkową (unikatowe autorskie meble) oraz montuje rzeźbione elementy trafnie aranżując je w przestrzeni pomieszczeń.

„Moje prace nie powstają przypadkowo. Każda z nich ma swoją tajemnicę, swoje przeznaczenie i swoją linię czasu. Dziurka od klucza, którą umieszczam, ma charakter portalu oczekującego na istotę, człowieka, czasami duszę, która jest kluczem do nowej linii czasowej danej rzeźby. Stają się one spójną jednością, odnajdują się, przyciągają i w pewnym sensie tworzą całość. Zamek z odpowiednim kluczem otwiera drogę do innego świata” – tak artysta opisuje swoje dzieła.

Unikatowe rzeźby wykonane są przede wszystkim z drewna, często łączone z innymi materiałami, takimi jak miedź, stal czy kamień. Na koncie artysty jest kilka wystaw autorskich i liczne plenery rzeźbiarskie w kraju i za granicą, gdzie jego dzieła cieszą się wielkim uznaniem.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia wystawy i zakupu prac.

Wernisaż odbędzie się 8 czerwca 2021 roku w salach wystawowej Dark na parterze o godz. 18:00.

Tichauer Art Gallery mieści się w historycznym budynku Warzelni Browaru Obywatelskiego w Tychach na ul. Browarowej 7.

Zapraszamy!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Tichauer Art Gallery

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące